تاریخ درج خبر : 1395/07/18
کد خبر : ۵۵۶۲۱۶
+ تغییر اندازه نوشته -

لوداب بویراحمد 2 بار لرزید/ زمین لرزه خساراتی نداشته است

زلزله‌ای به بزرگی ۳.۴ درجه در مقیاس ریشتر بخش لوداب در شهرستان بویراحمد را لرزاند.

375910_704

این زمین‌لرزه ساعت ۳ و ۵۲ دقیقه بامداد دوشنبه روی داده است و به‌غیراز لوداب برخی مناطق همجوار همچون بخش مارگون و سرفاریاب نیز لرزیدند.

بنا بر گزارش مرکز لرزه‌نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران همچنین عرض جغرافیایی این زلزله را 30.74 شمالی و 51.06 شرقی اعلام کرده است.

مرکز لرزه‌نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران همچنین مکان وقوع زمین‌لرزه ساعت 7.55 با 2.2 ریشتر را در 23 کیلومتری گراب سفلی،41 کیلومتری سی سخت و 46 کیلومتری دهدشت در استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرده است.

هنوز گزارشی از خسارت‌های احتمالی این زمین‌لرزه گزارش نشده است اما بسیاری از روستاهای بخش لوداب و بخش‌های مجاور دارای خانه‌هایی با بافت قدیمی و غیر مقاوم هستند.

محمدکاظم نظری فرماندار بویراحمد گفت: تاکنون خسارتی از زمین‌لرزه‌های ساعت 3.35 و 7.55 صبح امروز /دوشنبه/ شهر گراب مرکز بخش لوداب این شهرستان گزارش نشده است.

بخش لوداب به مرکزیت شهر «گراب» با جمعیتی افزون بر 14 هزار نفر در حدود 60 کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    فاصله لوداب تامرکزاستان بیش از100کیلومترمیباشد . متاسفم برای فرماندارودیگرمسولین که لوداب رابا اینهمه مشکلات وبدبختی که داره بلدنیستن!!!!

پربازديد