تاریخ درج خبر : 1395/07/18
کد خبر : ۵۵۶۲۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -

عمل پیوند قلب جنگلبان دنا با موفقیت انجام شد

عمل پیوند قلب سعید نظری جنگلبان دنا با موفقیت انجام شد.

saeed-nazari

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، عمل پیوند قلب سعید نظری جنگلبان دنا با موفقیت انجام و هم‌اکنون در بیمارستان امام خمینی (ره) تهران تحت مراقبت‌های ویژه است.

سعید نظری مدیر سابق منابع طبیعی شهرستان بویراحمد که 22 سال از عمر 45 ساله خود را صرف حفاظت از طبیعت شهرستان بویراحمد کرد، فردی نام‌آشنا برای دوستداران و حامیان طبیعت در این شهرستان است و هرگز تلاش‌های بی‌وقفه‌اش در صیانت از جنگل‌های بویراحمد از یاد نخواهد رفت.

نظری روزی که به‌عنوان مدیر منابع طبیعی شهرستان بویراحمد معرفی شد خود را تنها یک جنگلبان نامید و نه رئیس؛ و از همان روز نخست قلبش برای حفاظت از جنگل‌های استان تپید.

جنگلبان بیمار کهگیلویه و بویراحمد روزها و سالیان زیادی از عمرش را در میان شعله‌های آتش و دود جنگل‌های زاگرس گذراند و ریه‌هایش را در سایه دودودم بوته‌های آتش‌گرفته به فراموشی سپرد تا مردی که روزی خود را برای حفاظت از مخمل سبز قامت جنگل‌های بویراحمد فدا کرد این روزها در اوج تنهایی با بیماری قلبی دست‌وپنجه نرم کند.

رئیس سابق منابع طبیعی شهرستان بویراحمد که یک سالی می‌شود دچار مشکلات قلبی شده یکی از دلایل بیماری خود را دود ناشی از سوختن جنگل‌ها می‌داند و به خبرنگار تسنیم گفت: بیماری قلبی من بیشتر به دلیل آتش‌سوزی‌های چرندگان و پرندگان و به‌طورکلی فون و فلور جنگل‌های بویراحمد بود که سبب ازکارافتادن ریه و نهایتاً ضعیف شدن قلبم شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد