تاریخ درج خبر : 1395/07/18
کد خبر : ۵۵۶۲۴۳
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان:

اولویت‌های اشتغال‌زایی کهگیلویه و بویراحمد در قالب طرح تکاپو تعیین شدند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 8 اولویت اشتغال‌زایی کهگیلویه و بویراحمد در قالب طرح تکاپو تعیین می‌شود.

mazaheri

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس، صابر مظاهری با اشاره به تدابیری که دولت تدبیر و امید برای اشتغال‌زایی در سطح کشور چه در استان‌ها اندیشیده است، اظهار کرد: در سطح استان نشست‌ها و جلسات و برنامه‌ریزی برای اشتغال به‌صورت مستمر وجود دارد تا بتوانیم از همه ظرفیت‌ها برای اشتغال‌زایی استفاده کنیم.

 وی بیان کرد: یکی از برنامه‌ها در قالب طرح تکاپو است که قبل از هر چیز اولویت‌های اشتغال‌زایی در این طرح تعیین می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان برخی از اولویت‌های اشتغال‌زایی استان در قالب این طرح گفت: صنایع‌دستی، گردشگری، دامداری سنتی و تولیدات لبنی، تولید و فرآوری مرکبات، بسته‌بندی گیاهان دارویی و محصولات زراعی و آبزی‌پروری و پرورش زنبورعسل اولویت‌های سرمایه‌گذاری برای اشتغال در این استان است.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به برخی از شاخصه‌های طرح تکاپو اشاره کرد و گفت: متناسب با ظرفیت‌ها و بسترهایی که در هر منطقه و استان وجود دارد اولویت‌های سرمایه‌گذاری برای طرح تکاپو در راستای کمک به اشتغال‌زایی تعیین می‌شود که این 8 ظرفیت یاد شده دارای بستر مناسب جهت اشتغال‌زایی در استان هستند.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان بالا بودن نرخ بیکاری در این استان نسبت به سایر مناطق کشور تصریح کرد: دستگاه‌های مختلف استان از جمله دستگاه‌های اقتصادی باید برای شناسایی مزیت‌های اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد اقدام کنند.

وی تمرکز بر مشاغل خرد را در این طرح یکی دیگر از شاخصه‌ها برشمرد و افزود: علاوه بر شناسایی ظرفیت تعیین 8 اولویت اشتغال‌زایی کهگیلویه و بویراحمد در قالب طرح تکاپوها در این طرح حمایت و پشتیبانی از راه‌اندازی شبکه‌های تولید را نیز خواهیم داشت.

این مسئول در حوزه کار و اشتغال‌زایی تصریح کرد: برای موفقیت در راستای رونق تولید باید برندسازی محصولات را در مرتبه بعدی در دستور کار قرار داد تا بتوان برای فروش بهتر و صادرات اقدام کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    چقد مسخره بابا جمع کن امار اشتغال داری اصلان خخخخخخخخخ

  • نیما گفت:

    مسخره..دامداری وبز داری هم برای وامش چند تاضامن کارمند میخان فقط بلدین حرف بزنینن چیزی بنام عدالت تو وجود هیچ مسولی نیست ..رو صندلی نشستن تا ظهر موز چای شربت میخورن میگن برین وام بز بگیریید اشتغالزایی کنید هر که رفت دنبال بز عقلش هم مث بز میشه

پربازديد