تاریخ درج خبر : 1395/07/18
کد خبر : ۵۵۶۲۵۱
+ تغییر اندازه نوشته -

اهدای سه عضو بیمار مرگ مغزی در دهدشت

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از اهدای سه عضو یک بیمار مرگ مغزی در شهر دهدشت خبر داد.

ehdaye ozveبه گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، پرویز یزدان‌پناه امروز در جمع خبرنگاران گفت: دو کلیه و کبد مرحوم حسین پاینده بیمار مرگ مغزی ۴۱ ساله ساکن دهدشت به بیماران نیازمند اهدا شد.

یزدان‌پناه بیان کرد: اعضای بدن این بیمار که به دلیل سانحه تصادف موتورسیکلت دچار مرگ مغزی شده بود، پس از اعلام رضایت خانواده نوع‌دوست وی برای پیوند به بیماران نیازمند اهدا شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد افزود: اعضای مرحوم پاینده در بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت با حضور پزشکان متخصص از بدن او جدا و برای پیوند به شیراز ارسال شد.

یزدان‌پناه تصریح کرد: با اهدای این اعضای بدن مرگ مغزی، دوازدهمین اهدای عضو بیماران مرگ مغزی استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۵ بوده است.

وی در پایان ضمن ارج نهادن به این اقدام خیرخواهانه و خداپسندانه، از خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات و رحمت الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت کردند.

یادآور می‌شود، میزان رضایت خانواده‌های بیماران مرگ مغزی استان کهگیلویه و بویراحمد که در سال ۹۰ حدود ۸۱ درصد بوده، اکنون به ۹۵ درصد افزایش یافته است و دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در کشور جزء سه استان برتر در اهدای عضو است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد