تاریخ درج خبر : 1395/07/19
کد خبر : ۵۵۶۲۶۷
+ تغییر اندازه نوشته -
شور حسینی در استان؛

کهگیلویه و بویراحمد در روز تاسوعای حسینی غرق در ماتم و عزا شد

مردم کهگیلویه و بویراحمد در نهمین روز از ماه محرم‌الحرام با شرکت گسترده در دسته‌های عزاداری به یاد علمدار کربلا حضرت ابوالفضل العباس (ع) اشک ماتم ریختند.

tasoa-hoseini-kb

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، مردم شهرهای مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد از صبح امروز سه‌شنبه با راه‌اندازی دسته‌های عزاداری در رثای حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یارانش سوگواری کردند.

شهروندان عزادار که شب گذشته تا پاسی از شب در سوگ شهدای دشت کربلا به عزاداری مشغول بودند صبح امروز با شرکت در روز تاسوعای حسینی حماسه‌ای ماندگار خلق کردند.

در تجمع‌های بزرگ حسینی حضور جوانان، نوجوانان و کودکان همراه با دیگر شرکت‌کنندگان در آیین زنجیرزنی و سینه‌زنی چشمگیر بود.

بسیاری از مردم عاشق و دل‌سوخته حسینی، با برپایی ایستگاه صلواتی نذرهای خود را میان فقرا، نیازمندان، عزاداران و دلدادگان حسینی توزیع کردند.

آیین‌های سوگواری نهم محرم (تاسوعای حسینی) با حرکت دسته‌های عزاداری، سینه‌زنی و زنجیرزنی از ساعت 9.30 دقیقه صبح در یاسوج و دیگر نقاط کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد.

دسته‌های عزاداری در یاسوج از میدان شهدای نیروی انتظامی به سمت مسجد صاحب‌الزمان (عج) این شهر حرکت کردند.

دسته‌های عزاداری در دیگر شهرهای کهگیلویه و بویراحمد نیز از حدود ساعت 9 صبح به سمت مساجد جامع و یا مصلاها حرکت کردند.

مردم در این روز با حضور در گلزار شهدا و غبارروبی و عطرافشانی قبور دلاورمردان هشت سال دفاع مقدس، بار دیگر با آرمان های امام و شهدا تجدید میثاق کردند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد