تاریخ درج خبر : 1395/07/22
کد خبر : ۵۵۶۳۶۴
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد:

بهره‌برداری از موزه یاسوج در اوایل تابستان 96 به شرط تأمین اعتبار

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: درصورتی‌که اعتبارات جذب شود موزه باستان‌شناسی یاسوج در اوایل تابستان سال 96 به بهره‌برداری خواهد رسید.

bagheri-mahmod

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس، محمود باقری با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد در هر سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و همچنین صنایع‌دستی دارای ظرفیت‌های بزرگی است، اظهار کرد: یکی از راه‌های توسعه استان توجه به این سه بخش است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بیان کرد: بر همین اساس باید با ایجاد بسترهای مناسب برای این سه بخش زمینه توسعه را فراهم کنیم.

این مسئول گفت: در حوزه میراث فرهنگی استان ما داشته‌ها و ظرفیت‌های بسیاری دارد که لازم است بسترها و زیرساخت‌های لازم را برای توسعه این بخش فراهم کنیم.

وی یکی از این زیرساخت‌ها را در حوزه میراث فرهنگی مربوط به موزه دانست و گفت: موزه یاسوج را در حال حاضر در دستور کار داریم که برای اتمام آن از سوی ما و مسئولان استانی تلاش‌های لازم صورت گرفته است.

باقری به پیشرفت فیزیکی 70 درصدی این موزه اشاره کرد و گفت: اعتباراتی برای ساخت این موزه در سفر دولت به استان در نظر گرفته شد.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان به اعتبار 5 میلیارد تومانی که در سفر مردادماه دولت به استان برای تکمیل موزه در نظر گرفته شد اشاره کرد و گفت: درصورتی‌که این اعتبار جذب شود موزه باستان‌شناسی یاسوج در اوایل تابستان سال 96 به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی در ادامه به سایر حوزه‌های کاری این اداره کل اشاره کرد و گفت: در حوزه گردشگری نیز باید زیرساخت‌های لازم برای جلب و جذب گردشگر در استان در مناطق مختلف ایجاد شود.

باقری با تأکید بر اینکه استان ما استانی چهارفصل با اقلیم‌های متفاوت و همچنین برخوردار از مواهب طبیعی خدادادی است، افزود: باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم و برای ایجاد اشتغال در استان این حوزه را بیشتر موردتوجه قرار دهیم.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: همه مناطق استان چه در حوزه گرمسیری و چه در حوزه سردسیری توان بالقوه‌ای در حوزه گردشگری دارند که مشکل تنها به کمبود اعتبارات برای ایجاد زیرساخت‌ها برمی‌گردد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد