تاریخ درج خبر : 1395/07/23
کد خبر : ۵۵۶۳۸۸
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیر مهندسی رودخانه و سواحل آب منطقه‌ای استان مطرح کرد:

فروش بستر رودخانه‌ها توسط برخی از سودجویان در یاسوج

مدیر مهندسی رودخانه و سواحل آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی سودجویان اقدام به فروش بستر رودخانه‌های فصلی و دائم می‌کنند.

rodkhane-01

 به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، سیدعبدالمنان دانشی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به‌ضرورت فرهنگ‌سازی در زمینه حفاظت و صیانت از حریم رودخانه‌های استان اظهار کرد: متأسفانه در مقطع کنونی و با افزایش مهاجرت به سمت شهرها خواسته یا ناخواسته حریم و بستر رودخانه‌های فصلی و دائم مورد تعرض قرار می‌گیرد.

مدیر دفتر مهندسی رودخانه و سواحل شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد افزود: این معضل در شهرهای بزرگ استان به‌خصوص در شهر یاسوج بیش از سایر نقاط استان به چشم می‌خورد.

دانشی از برداشت بی‌رویه شن و ماسه رودخانه‌ها، ساخت‌وسازهای بدون مجوز در بستر و حریم رودخانه‌‌ها و احداث ساخت‌وسازهای تقاطعی بدون رعایت اصول فنی به‌عنوان مهم‌ترین مشکلات در این زمینه یاد کرد و گفت: باید به سمتی حرکت کنیم که رودخانه‌های استان حالت طبیعی خود را حفظ کنند و از تجاوز به حریم رودخانه به جد جلوگیری شود.

وی با هشدار در مورد خریدوفروش اراضی واقع‌شده در بستر و حریم رودخانه‌های دائم و فصلی استان، اظهار کرد: در موارد متعددی مشاهده شده که برخی افراد سودجو در نقاط مختلف استان به‌خصوص در شهرستان بویراحمد و شهر یاسوج اقدام به خریدوفروش بستر و حریم رودخانه‌ها کرده‌اند که این موضوع مشکلات حقوقی را برای خریداران به وجود آورده است.‌

وی از کسانی که قصد خرید زمین در مکان‌های نزدیک به حریم رودخانه‌ها را دارند خواست قبل از اقدام به این کار از آب منطقه‌ای و ادارات تابعه این شرکت در شهرستان استعلام بگیرند تا دچار مشکلات بعدی نشوند.

مدیر دفتر مهندسی رودخانه و سواحل شرکت آب منطقه‌ای استان عنوان کرد: متأسفانه برخی افراد کلاهبردار از عدم آگاهی مردم در این زمینه سوءاستفاده کرده و اقدام به فروش اراضی بستر رودخانه‌ها می‌کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد