تاریخ درج خبر : 1395/07/23
کد خبر : ۵۵۶۴۲۶
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس دامپزشکی کهگیلویه:

گوشت‌های غیرقابل مصرف در کشتارگاه دهدشت کشف شد

رئیس دامپزشکی کهگیلویه گفت: طی شش ماه گذشته 4 هزار و 323 کیلوگرم گوشت غیرقابل مصرف در کشتارگاه دهدشت شناسایی و ضبط شد.

5289548_998

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس، کرم‌الله کیانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی شش ماه گذشته 810 هزار رأس دام سبک و سنگین علیه بیماری‌های مختلف واکسینه شدند.

رئیس شبکه دامپزشکی کهگیلویه تصریح کرد: 153 هزار رأس گوسفند و 242 هزار رأس بز و بزغاله برای پیشگیری از آبله واکسینه شدند.

وی با بیان اینکه بیش از 243 هزار رأس دام سبک و سنگین در مقابله با بیماری تب برفکی واکسینه شدند، افزود: پیشگیری از طاعون نشخوارکنندگان کوچک از دیگر اقدامات دامپزشکی بود که در این زمینه 160 هزار رأس دام را پوشش داده است.

کیانی تصریح کرد: دام‌های زیر پوشش همه مناطق پایگاه‌های دامپزشکی چاروسا و دیشموک واکسینه شدند.

وی با اشاره به نظارت بازرسان دامپزشکی بر خدمات کشتارگاه بیان کرد: علاوه بر بازرسی از کشتارگاه،اماکن عرضه مواد خام دامی شامل قصابی، مراکز فروش و عرضه ماهی و سفره‌خانه‌ها بازرسی شدند.

این مسؤول تصریح کرد: بازرسان شبکه دامپزشکی طی شش ماه گذشته 6 هزار و 740 مورد بازرسی در سطح شهر داشتند و این بازرسی‌ها منجر به شناسایی 152 واحد غیربهداشتی شد.

وی افزود: بیش از 2 هزار و 300 رأس گوسفند،10 هزار رأس بز و 114 رأس گاو در کشتارگاه مورد بازرسی قرار گرفتند.

کیانی از ضبط 681 کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی و معرفی دو واحد غیربهداشتی به مراجع قضایی خبر داد و گفت: از فرآورده‌های توزیع‌شده در سطح شهر نمونه‌گیری و برای آزمایش ارسال شد.

به گفته کیانی 4 هزار و 323 کیلوگرم گوشت غیر قابل مصرف شامل؛ 862 کیلوگرم گوشت گوسفند و بره، 2 هزار و 942 کیلو گوشت گوساله و بزغاله و 519 کیلو گوشت گاو در کشتارگاه شناسایی و ضبط شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد