تاریخ درج خبر : 1395/07/23
کد خبر : ۵۵۶۴۴۴
+ تغییر اندازه نوشته -

پاکسازی شهر یاسوج در محرم توسط رفتگران طبیعت کهگیلویه و بویراحمد (تصاویر)

یکی از کارهای زیبا در ایام محرم به‌خصوص در روز عاشورا پاکسازی شهر یاسوج از زباله‌ها و ظروف به‌جای مانده از نذری‌ها توسط گروه رفتگران طبیعت کهگیلویه و بویراحمد بود.

yasuj-moharam-95-paksazi-shahr-6

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس، استان کهگیلویه و بویراحمد یا همان استان چهارفصل و با طبیعت زیبا یکی از زیباترین استان‌های کشور به شمار می‌رود.

این استان دارای همه مواهب طبیعی الهی و خدادادی از جمله آبشارهای زیبا، جنگل‌های پرپشت و کوه‌ها و دشت‌های سرسبز است.

شهر یاسوج یکی از زیباترین شهرهای کشور به‌واسطه قرار گرفتن در دل جنگل‌های بلوط است که باید برای نسل آینده این چشم‌اندازهای زیبا حفظ شود.

شهری که از یک سو در دامنه کوه دنا قرار دارد و از سوی دیگر رود بشار از وسط آن عبور می‌کند و دارای جاذبه‌های طبیعی فراوانی است.

اما در سالیان گذشته این شهر دستخوش تغییرات زیادی شده و بسیاری از این نعمت‌های الهی تخریب شده‌اند که به چهره زیبای شهر نیز آسیب وارد کرده است.

دراین‌بین هستند جوانانی که با عشق و علاقه به فکر برگرداندن چهره زیبا به شهر یاسوج و در کل طبیعت استان کهگیلویه و بویراحمد هستند.

علاوه بر ساکنین بومی خود شهر، مسافران و گردشگران زیادی نیز وارد این شهر شده و از آن عبور می‌کنند که همین امر موجب شده که چهره شهر دچار تغییر شود و روزانه مقدار زیادی زباله در شهر یاسوج تولید شود.

هرچند شهرداری متولی جمع‌آوری زباله‌های درون‌شهری است اما با ازدیاد جمعیت شهری در مرکز استان دیگر شهرداری به‌مانند گذشته جوابگوی این‌همه تولید زباله نیست و باید خود مردم هم دست‌به‌کار شوند.

گروه رفتگران طبیعت استان کهگیلویه و بویراحمد و چند تشکل مردم‌نهاد دیگر به مناسبت‌های مختلف برای پاکسازی چهره شهر از زباله‌ها به‌صورت خودجوش وارد میدان عمل می‌شوند.

در آخرین این کارها گروه رفتگران طبیعت استان کهگیلویه و بویراحمد در حرکتی زیبا معابر شهر یاسوج را در محرم و به‌خصوص در روز عاشورا پاکسازی کردند که یکی از کارهای ماندگار برای این گروه جوان و خوش‌فکر بود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد