تاریخ درج خبر : 1395/07/24
کد خبر : ۵۵۶۴۸۲
+ تغییر اندازه نوشته -

تعطیلی 25 روزه فرودگاه یاسوج

مدیر فرودگاه یاسوج گفت: پروازهای این فرودگاه از اول آبان سال جاری حدود 25 روز برای اجرای طرح توسعه باند پروازی و روکش آسفالت لغو خواهد شد.

%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%af%da%af%d8%a7%d9%87-%db%8c%d8%a7%d8%b3%d9%88%d8%ac

علی محسنیان روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هماهنگی‌ها و تدابیر لازم در این راستا نیز انجام شده و ممکن است تعطیلی این فرودگاه به دلیل طول کشیدن طرح، تمدید شود.

وی با اشاره به طرح توسعه باند فرودگاه یاسوج بیان کرد: این طرح هم‌اینک بالای 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و عوامل اجرایی به‌صورت 24 ساعت و در سه نوبت‌کاری مشغول فعالیت هستند.

محسنیان اعتبار موردنیاز برای تکمیل و بهره‌برداری این طرح را نیز افزون بر 230 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: تأمین 50 درصد این اعتبار سهم شرکت هواپیمایی و ناوبری هوایی جمهوری اسلامی ایران و 50 درصد دیگر نیز سهم استانداری کهگیلویه و بویراحمد است.

وی تصریح کرد: تاکنون نیز افزون بر 100 میلیارد ریال برای اجرای این طرح هزینه شده است.

مدیر فرودگاه یاسوج حجم عملیات این طرح را شامل یک‌میلیون و 300 هزار مترمکعب خاکریزی، 40 هزار مترمکعب خاک‌برداری و احداث کانال به طول 400 متر برای عبور آب‌های سطحی اعلام کرد.

وی عنوان کرد: با افزایش طول باند علاوه بر فراهم کردن مسیرهای پروازی جدید زمینه حضور هواپیما با قابلیت حمل مسافر با ظرفیت بیشتر نیز فراهم خواهد شد.

محسنیان یادآور شد: اکنون باند فعلی فرودگاه تنها پذیرای هواپیمای ATR 72 است که با تطویل و روکش باند امکان پذیرش هواپیماهایی با بدنه متوسط همچون فوکر 100 و ایرباس 320 نیز فراهم می‌شود.

محسنیان با بیان اینکه با بهره‌برداری طرح توسعه‌ای، سطح خدمات نیز 60 درصد افزایش خواهد یافت، افزود: ظرفیت هر پرواز در روز از 60 مسافر به 100 نفر افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: طول باند فعلی فرودگاه یاسوج هم‌اینک حدود 2 هزار و 600 متر است که طی عملیات توسعه سطوح پروازی مقرر شده 600 متر به آن اضافه شود.

فرودگاه یاسوج یکی از دستاوردهای سفر مقام معظم رهبری در سال 73 به استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است.

تعداد پروازهای فرودگاه یاسوج تا قبل از شروع دولت یازدهم تنها 2 روز در هفته بود که با تلاش و پیگیری مسئولان امر اکنون شمار پروازهای این فرودگاه هفتگی شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد