تاریخ درج خبر : 1395/07/24
کد خبر : ۵۵۶۵۳۰
+ تغییر اندازه نوشته -

دستگیری تیم حفاری اشیاء عتیقه در کهگیلویه

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان کهگیلویه از دستگیری و انهدام یک تیم حفاری اشیای عتیقه در این شهرستان خبر داد.

sargh-atighe

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، سیاوش زمان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس اطلاعات مردمی مبنی بر احتمال حفاری در بخش سوق، با تلاش و همکاری مأموران یگان حفاظت و پاسگاه انتظامی سوق، در ورودی شهر سوق این تیم حفار دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان کهگیلویه افزود: از این گروه یک دستگاه فلزیاب با قابلیت‌های بالا برای حفاری، کاوش و کشف اشیاء دفینه در سایت‌های مختلف تاریخی کشف و ضبط شد.

زمان با بیان اینکه در دو سال گذشته 59 گروه حفاری اشیاء غیرمجاز در شهرستان کهگیلویه دستگیر و منهدم شده است، گفت: این مورد چهاردهمین گروهی است که امسال در این شهرستان دستگیر می‌شوند.

وی افزود: علاوه بر دستگاه گنج یاب پیشرفته، یک دستگاه خودروی پژو پارس، وسایل و ابزار حفاری کشف و ضبط شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان کهگیلویه خاطرنشان کرد: آثار و اشیاء تاریخی گنجینه‌ای گران‌بهاست که باید از آن‌ها محافظت شود.

وی بر لزوم افزایش همکاری‌های مردم در حفظ آثار تاریخی و ملی تأکید کرد و گفت: این امر منجر به شناسایی و دستگیری سودجویان و ارتقاء سطح حفاظت از آثار تاریخی و فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد می‌شود.

زمان با بیان اینکه نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی به‌صورت شبانه‌روزی از محوطه‌ها و آثار باستانی حفاظت می‌کنند، تصریح کرد: با متخلفان و متجاوزان به عرصه‌های فرهنگی و باستانی به‌صورت جدی و قانونی برخورد می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد