تاریخ درج خبر : 1395/07/25
کد خبر : ۵۵۶۵۸۲
+ تغییر اندازه نوشته -

افزایش طول باند فرودگاه به معنای فرود هر نوع هواپیمایی در آن نیست/ زندان مانع پروازی است

مدیر فرودگاه یاسوج گفت: تطویل باندفرودگاه یاسوج به این معنا نیست که هر هواپیمایی درآن فرود بیاید و برای اینکه بدون محدودیت پرواز در آن انجام شود باید زندان یاسوج به عنوان مانع پروازی جابجا شود.

yasuj-airport-02

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، علی محسنیان افزود: فرودگاه شهر یاسوج از اول آبان ماه به مدت 25 روز به منظور تطویل باند تعطیل می شود.

وی ادامه داد: این تعطیلی موقتی است و برای اینکه در مدت زمان وعده شده عملیات عمرانی به اتمام برسد در سه شیفت روی آن کار می کنند.

محسنیان تاکید کرد: این فرودگاه در منطقه کوهستانی با ارتفاع 6هزار پا از سطح دریا قرار داردو نشست و برخاست در آن شرایط خاصی دارد.

وی یادآور شد:با توجه به طول باند فقط هواپیماهای atr 72 می تواند در آن فرود بیاید که این نوع هواپیما فقط در ناوگان هواپیمایی آسمان وجود دارد و بیشتر از این نوع هواپیما را پاسخگو نیست.

به گفته وی در 25 روزی که فرودگاه تعطیل می شود طول باند از 2600 متر به 3200 متر افزایش می یابد .

محسنیان بیان داشت: پس از تطویل باند شرایط برای فرود فوکر 100 و ایرباس 120 فراهم خواهد شد و برای فرود هواپیماهای بزرگتر باید زندان یاسوج به عنوان مانع پروازی جابجا شود چرا که تطویل باند به سمت زندان انجام می شود.

مدیر فرودگاه شهر یاسوج اضافه کرد:اگر ناوگان متناسب با فرودگاه افزایش یابد، مهمترین اولویت پس از راه اندازی مجدد باند]برقراری پرواز به مشهد مقدس واضافه کردن یک پرواز به برنامه ها برای عصر روز چهارشنبه به مقصد تهران است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد