تاریخ درج خبر : 1395/07/25
کد خبر : ۵۵۶۵۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد:

کنترل آسیب‌های اجتماعی نیازمند حساسیت و نگاه مسئولانه است/ توجه بیشتر دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی به طلاق و خودکشی

معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی استانداری آسیب‌های اجتماعی را یک موضوع همه‌گیر دانست و گفت: کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه حساسیت، دلسوزی و نگاه متعهدانه و مسئولانه نیاز دارد.

mohammadi-fatah-07

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، فتاح محمدی در نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان با بیان این مطلب  با بیان این مطلب افزود: طلاق، خودکشی، اعتیاد و حاشیه‌نشینی، آسیب‌های اجتماعی اولویت‌دار استان کهگیلویه و بویراحمد هستند که عمده برنامه‌های دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی در این حیطه متمرکز می‌شود.

وی، افزود: در مورد آسیب‌های اعتیاد و حاشیه‌نشینی اقدامات خوبی در حال انجام هست و در این میان آسیب‌های خودکشی و طلاق باید موردتوجه بیشتری قرار بگیرند.

محمدی، با بیان اینکه قدرت رسانه‌ها به‌ویژه رسانه‌های غربی در پیدایش و افزایش آسیب‌های اجتماعی در جامعه نقش پیچیده‌ای دارند، افزود: با آموزش‌های دینی، مذهبی و فرهنگی می‌توان جامعه را در مقابل انواع آسیب‌های متنوعی که به وسیله رسانه‌ها ترویج می‌شوند مصون‌سازی کنیم.

وی، گفت: کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی با تقویت نهادی‌های اسلامی و ایرانی و انجام اقدامات ارزشمند میدانی امکان‌پذیر است.

معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی، افزود: مسئولین با همدلی و همفکری و بهره‌برداری بهینه از ظرفیت‌ها می‌توانند بهترین اقدامات را با کمترین امکانات به انجام رسانند.

محمدی، با بیان اینکه امروزه هیچ فردی نمی‌تواند خود را از آسیب‌های اجتماعی برکنار بداند، تأکید کرد: حداقل کاری که می‌توان در حوزه آسیب‌های اجتماعی انجام داد کنترل این آسیب‌ها و پیشگیری از افزایش آن‌هاست.

وی، با تأکید بر ضرورت مبارزه با بی‌سوادی و انسداد مبادی بی‌سوادی در استان گفت: در این خصوص در وهله اول می‌بایست آمار دقیق و کاملی از تعداد بی‌سوادان استان به دست آورد و سپس برای گروه‌های مختلف از جمله کارگران، زنان و … اقدام کرد.

وی، خاطرنشان کرد: در مبحث حاشیه‌نشینی به‌عنوان یکی از آسیب‌های اجتماعی دستگاه‌هایی مانند بسیج سازندگی و علوم پزشکی ورود پیدا کرده و با ساختن ورزشگاه‌ها و خانه‌های بهداشت درصدد کنترل این آسیب اجتماعی هستند.

محمدی، به تشکیل اتاق فکر یا اندیشه‌ورز که مجموعی از افراد علمی و صاحب‌نظر در حیطه امور اجتماعی و فرهنگی است، اشاره کرد و گفت: با تشکیل این گروه شناسایی آسیب‌های اجتماعی و پیش‌بینی اقدامات و راهکارها در راستای کنترل و کاهش آسیب‌ها عملی می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد