تاریخ درج خبر : 1395/07/25
کد خبر : ۵۵۶۶۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -

ممانعت شهرداری یاسوج از تعمیر شکستگی لوله‌های آب شرب

شکستگی متعدد لوله‌های آب شرب در سطح شهر یاسوج، این روزها به معضل اساسی این شهر تبدیل شده، مشکلی که شهرداری یاسوج همواره در قبال آن این سیاست را در پیش گرفته است که: «تعمیر لوله به بهای تخریب آسفالت ممنوع!»

shakastagi-lole-yasuj

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، کمبود آب شرب در شهر یاسوج همواره به‌عنوان یکی از چالش‌های اساسی این شهر مطرح بوده که در بسیاری موارد به جیره‌بندی و قطع مکرر آب در برخی مناطق شهری نیز منجر شده است.

فرسودگی 30 درصد شبکه آب شهر یاسوج و در پی آن شکستگی مکرر لوله‌های آب مشکلی است که این روزها بیش از گذشته خودنمایی می‌کند تا در کنار آن، با ممانعت برخی دستگاه‌های اجرایی از تعمیر این شکستگی‌ها، روزانه شاهد هدر رفت هزاران لیتر آب شرب باشیم.

درحالی‌که شرکت آب و فاضلاب تلاش می‌کند تا با تعمیر شکستگی‌ها از هدر رفت آب جلوگیری کند، شهرداری یاسوج مانع از حفاری می‌شود تا آب شرب شهر یاسوج همچنان در قالب رودهای کوچک در نقاط مختلف شهر هدر رود.

shakastagi-lole-yasuj-02

آمار دقیقی از شکستگی لوله‌های آب نداریم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد دراین‌باره با بیان اینکه آمار دقیقی از تعداد شکستگی لوله‌های آب در سطح شهر یاسوج در دسترس نیست، گفت: در حال حاضر 6 اکیپ شامل 4 پیمانکار اتفاقات شبکه و دو اکیپ اتفاقات شبکه در حال پیگیری و رفع مشکل شکستگی لوله‌های آب در سطح شهر هستند.

فرسودگی 30 درصد شبکه آب شهر یاسوج

علی لدنی‌نژاد با اشاره به اینکه 30 درصد شبکه آب شهر یاسوج فرسوده است، افزود: با توجه به این میزان فرسودگی، تعمیرات جوابگو نیست و باید بازسازی اساسی انجام شود.

shakastagi-lole-yasuj-03

وی تصریح کرد: در سفر ریاست جمهوری، 50 میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی شبکه فرسوده شهر یاسوج مصوب شد که با تخصیص این اعتبار، بازسازی اساسی انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به این سؤال که طبق گزارش‌ها، لوله آب خیابان مالک اشتر در محله دولت‌آباد دو ماه است که ترکیده و هیچ رسیدگی نمی‌شود، گفت: بخش عمده‌ای از شکستگی‌های گزارش شده، مربوط به آب فضای سبزی است که از بلوار وارد خیابان می‌شود.

شهرداری اجازه حفاری نمی‌دهد

لدنی‌نژاد ابراز کرد: در برخی موارد نیز به دلیل تعدد شکستگی‌ها و لزوم تعمیرات آسفالت بعد از حفاری، شهرداری اجازه حفاری نمی‌دهد.

وی عنوان کرد: در حال رایزنی برای دریافت مجوز حفاری هستیم و اگر احیاناً موردی وجود دارد که طولانی شده از این موارد است.

shakastagi-lole-yasuj-04

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرداری یاسوج بیان کرد: جلسه‌ای به‌منظور هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی و شهرداری برای دریافت مجوزها برگزار می‌شود.

هرچند تلاش خبرنگار تسنیم برای تماس با مسئولان شهرداری یاسوج به جایی نرسید، اما انتظار می‌رود مسئولان آب و فاضلاب شهری هر چه سریع‌تر نسبت به تعمیر نقاط آسیب‌دیده اقدام کرده و شهرداری یاسوج نیز از صدور مجوز حفاری خودداری نکند تا بیش از این شاهد هدر رفت آب در این شهر نباشیم.

گزارش: مرضیه جوشن

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد