تاریخ درج خبر : 1395/07/25
کد خبر : ۵۵۶۶۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -
در نشست کارگروه امور بانوان و خانواده مطرح شد:

بی‌توجهی مدیران کهگیلویه و بویراحمد به نشست‌های بانوان

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از عدم حضور مدیران‌ در نشست‌های امور بانوان گفت: 28 مدیرکل دستگاه‌های اجرایی استان عضو کارگروه زنان هستند اما نسبت به جلسات بانوان بی‌توجه هستند.

rahmanpour-05

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس، نشست کارگروه امور بانوان و خانواده ظهر امروز به ریاست فتاح محمدی معاون سیاسی امنیتی استاندار برگزار شد.

فریبا رحمان‌پور مدیرکل امور بانوان و خانواده در ابتدای این نشست با انتقاد از عدم حضور مدیران‌کل دستگاه‌ها در نشست‌های امور بانوان گفت: 28 مدیرکل دستگاه‌های اجرایی استان عضو کارگروه زنان هستند اما نسبت به جلسات بانوان بی‌توجه هستند و در این جلسات شرکت نمی‌کنند.

وی اضافه کرد: کارگروه امور زنان و خانواده تنها مرجع رسیدگی به مسائل و مشکلات زنان است و به دلیل اینکه ذیل شورای برنامه‌ریزی و توسعه است حضور مدیران در این نشست‌ها ضروری است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اگر روند جلسات کارگروه بانوان به همین منوال باشد برگزاری این نشست‌ها نتیجه‌ای نخواهد داشت.

رحمان‌پور تصریح کرد: با توجه به افزایش آسیب‌های اجتماعی لازم است مدیران در نشست‌ها حضور فعال داشته باشند.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه احداث کلینیک‌های سلامت خانواده میان وزارت بهداشت و معاونت امور بانوان ریاست جمهوری گفت: طبق این تفاهم‌نامه کلینیک سلامت خانواده در استان احداث شود.

این مسؤول عنوان کرد: طرح توان‌افزایی اولیای دانش‌آموزان که در معرض آسیب‌های اجتماعی هفته آینده در گچساران انجام می‌شود.

رحمان‌پور بیان کرد: تفاهم‌نامه‌ای میان امور بانوان و اداره‌کل زندان‌های استان جهت حمایت بین دستگاهی از زنان زندانی منعقد شده است.

وی تصریح کرد: مدیران عضو کارگروه بانوان و خانواده از بند زنان زندانی بازدید و از نزدیک با مشکلات زنان زندانی و خانواده آنها آشنا شوند.

فتاح محمدی معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست بیان کرد: عدم حضور مدیران یک آسیب کلی است که در استان وجود دارد و تنها به کارگروه امور بانوان برنمی‌گردد بلکه مدیران در سایر جلسات شورای توسعه هم حضور ندارند.

وی عنوان کرد: عدم حضور مدیران‌کل استان در نشست‌ها بخشی به خاطر مشغله کاری و بخشی به دلیل عدم حس مسؤولیت کلی و تعهدی مدیران است.

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: پرداختن به امور بانوان مهمترین راهبرد استان است که باید سالم‌سازی جامعه مورد توجه باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد