تاریخ درج خبر : 1395/07/25
کد خبر : ۵۵۶۶۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری استان:

۴۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به رونق تولید در کهگیلویه و بویراحمد تخصیص یافت

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۴۵۰ میلیارد تومان تسهیلات در جهت رونق تولید به استان تخصیص یافته است.

mahnaee

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از مهر، مجید محنایی بعدازظهر دوشنبه در نوزدهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان افزود: این مبلغ در جهت رونق تولید استان، به چرخه برگرداندن واحدهای تولیدی و رشد تولید استان تخصیص اعتبارشده است.

محنایی بابیان اینکه جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به‌صورت مستمر و متوالی تشکیل می‌شود، ابراز داشت: مشکلات واحدهای تولیدی، با دقت، ظرافت و به‌صورت موردی بررسی و برای حل مشکلات اقدامات لازم صورت می‌گیرد.

محنایی بیان کرد: برخی طرح‌ها برای بازگشت به چرخه تولید نیاز به زمان دارند و بعضی از طرح‌ها به لحاظ مدیریتی دچار مشکل هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با اشاره به راندمان پایین بانک‌های استان در خصوص طرح رونق تولید افزود: برخی بانک‌های استان نسبت به بانک‌های مادر خود عملکرد مناسبی در این زمینه ندارند و در اولین فرصت گزارشی از عملکرد بانک‌ها به بانک مادر منعکس و پیگیری لازم در جهت چرایی این عملکرد و پایین بودن آن نسبت به بانک‌های سایر استان‌ها انجام می‌شود.

وی با تأکید به بانک‌ها بر تلاش در جهت ارائه تسهیلات رونق تولید در اولین فرصت گفت: بانک‌ها به طرح‌هایی که متقاضیان مراجعه می‌کنند و توجیه اقتصادی لازم را داشته باشند، مدارک و اسناد لازم را ارائه کنند و ظرف یک یا دوماه آینده تسهیلات رونق تولید ارائه دهند.

محنایی با اعلام اینکه ۹۰ واحد تولیدی در مرحله خارج شدن از رکود هستند، بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود بیش از پنجاه‌درصد این واحدها به چرخه تولید بازگشته‌اند.

وی بابیان اینکه راستی آزمایی جهت شناسایی واحدهای فعال‌شده از این ۹۰ واحد توسط اتاق بازرگانی و صنایع و معادن انجام می‌شود، افزود: از زمان شروع به کار ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مشکلات ۲۹ واحد تولیدی برطرف و به چرخه تولید برگشته‌اند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد