تاریخ درج خبر : 1395/07/27
کد خبر : ۵۵۶۷۰۳
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل توانمندسازی بهزیستی خبر داد:

توانمندسازی زنان بر اساس موقعیت اقلیمی و ظرفیت های بومی

مدیرکل دفتر توانمندسازی زنان و خانواده سازمان بهزیستی کشور گفت: 180 هزار خانواده زن سرپرست هم اینک در ایران وجود دارد.

32

به گزارش سایت استان کهگیلویه وبویراحمد فریبا بریمانی در جمع خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: این قشر از زنان باید در مرحله نخست به لحاظ جسمی، روحی و اجتماعی توانمند شوند و مسئولان سازمان بهزیستی نیز درصدد تحقق چنین امر مهمی هستند.

وی گفت: زنان سرپرست خانوار تا زمانی که به لحاظ روحی و جسمی توانمند نشوند، نمی توانند در زمینه های اقتصادی نیز به استقلال و خودکفایی برسند.

مدیرکل توانمندسازی زنان و خانواده سازمان بهزیستی افزود: توانمندسازی زنان سرپرست خانوار بر اساس موقعیت اقلیمی و ظرفیت های بومی هر منطقه انجام می شود.

بریمانی عنوان کرد: دفتر توانمندسازی زنان و خانواده سازمان بهزیستی آماده حمایت از زنان سرپرست خانوار در زمینه آماده سازی شغلی، اعطای سرمایه بلاعوض کار، پرداخت تسهیلات در قالب وام های خرد، خرید محصول، ارائه آموزش های لازم و تامین مواد اولیه برای آنان است.

وی ابراز داشت: 190 مرکز و 380 کلینیک تخصصی و فنی به منظور کاهش طلاق توسط دفتر توانمندسازی زنان و خانواده سازمان بهزیستی در کشور راه اندازی شده است.

مدیرکل دفتر توانمندسازی زنان و خانواده سازمان بهزیستی گفت: مداخله در روند طلاق با هدف کاهش آن در گذشته تنها توسط مشاوران و روانشناسان انجام می شد اما با راه اندازی مراکز و کلینیک های تخصصی و فنی در کشور بخشی از این مشاوره ها از سوی مددکاران در حال اجراست.

بریمانی بدون اشاره به آمار طلاق، ادامه داد: تاکنون این مداخله ها منجر به سازش 32 درصد زوجین در حال طلاق در کشور شده است.

وی افزود: تا وقتی که زمان سازش زوجین در حال طلاق به یک سال و یا بیشتر نرسد نمی توان به طور قطعی در مورد موفقیت اقدام های مداخله گرایانه مددکاران نظر داد.

وی بیان کرد: زنان برای افزایش میزان مشارکت در جامعه و فعالیت های اجتماعی باید به خودباوری لازم برسند تا بتوانند به عنوان نیمی از جمعیت کشور توانمند شوند.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد