تاریخ درج خبر : 1395/07/27
کد خبر : ۵۵۶۷۱۳
+ تغییر اندازه نوشته -

هیئت تجاری استان «امسک» روسیه وارد کهگیلویه و بویراحمد شد (تصاویر)

یک هیئت تجاری از استان امسک روسیه با هدف مذاکره، تبادل‌نظر، سرمایه‌گذاری و همکاری متقابل وارد استان کهگیلویه و بویراحمد شد.

139507280839259778978304

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، نظروف استاندار امسک استان کشور روسیه به همراه یک هیئت 17 نفره از مقاماتی دولتی امسک و تجار این استان برای توسعه روابط اقتصادی، تجاری و سرمایه‌گذاری وارد استان کهگیلویه و بویراحمد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه هیئت روسی از 28 تا 29 مهر در استان کهگیلویه و بویراحمد حضور دارند افزود: در این سفر علاوه بر دیدار با استاندار و بحث و بررسی راجع به چگونگی همکاری‌های اقتصادی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در استان تبیین و از واحدهای تولیدی و زمینه‌های گردشگری بازدید می‌شود.

مجید محنایی با بیان اینکه این سفر در راستای توافق سفر سال گذشته هیئت تجاری و مدیریت استان کهگیلویه و بویراحمد به روسیه انجام می‌شود، افزود: محور حضور سفر هیئت تجاری روسیه در استان در زمینه 3 کارگروه صنعت و معدن، کشاورزی و گردشگری است.

وی با بیان اینکه محتویات و برنامه‌های این سفر در راستای سفر سال گذشته مسئولان استان به روسیه برنامه‌ریزی شده است، ابراز کرد: هیئت تجاری و اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد به ریاست استاندار سال گذشته به استان امسک روسیه سفر کردند و چند روز آینده هیئت تجاری روسیه به ریاست استاندار امسک به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر می‌کنند.

محنایی با تأکید بر اینکه هیئت روسیه در این سفر با سطح بالایی در استان حضور پیدا کرده‌اند، اظهار داشت: امید است در این سفر زمینه سرمایه‌گذاری در بخش‌های نفت و گاز، کشاورزی و گردشگری فراهم شود.

محنائی اظهار داشت: در راستای تقویت تبادلات، مراودات دوجانبه بین دو استان و با هدف برقراری ارتباط و همکاری‌های بیشتر و در پاسخ به سفر سال گذشته دکتر خادمی استاندار و هیئت اقتصادی و تجاری استانمان به کشور روسیه این سفر انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: نظروف استاندار امسک روسیه به اتفاق وزرای اقتصادی و کشاورزی و مواد غذائی استان امسک روسیه در صدر هیئت 15 نفره تجاری- اقتصادی در حوزه‌های تولید و نوآوری، توسعه کشاورزی، بیوتکنولوژی و بخش‌های صنعتی، مواد غذائی، پزشکی، گردشگری، گیاهان داروئی و… به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده‌اند.

محنائی تصریح کرد: در این سفر نمایندگان استان در خصوص قابلیت‌ها و راه‌های حضور تجار و بازرگانان کهگیلویه و بویراحمد و صدور محصولات و تولیدات استان به بازار امسک روسیه با مسئولان استان امسک گفت‌و‌گو می‌کنند.

اتاق بازرگانی پشتیبان اصلی هیئت تجاری روسیه

رئیس اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی یاسوج گفت: هیئت روسی به سرپرستی استاندار امسک روسیه ظرفیت‌های تجاری و اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد را در زمینه‌های کشاورزی، گردشگری و صنعت بررسی خواهند کرد.

 جبار کیانی افزود: در این سفر، استاندار امسک، وزیران اقتصاد و کشاورزی این استان، مدیرکل توسعه روابط بین الملل، مشاور عالی رئیس، هشت بازرگان و صاحبان صنایع، یک نفر از شرکت‌های فعال در حوزه ساخت و ساز و چهار نفر از مقامات کنسولگری روسیه در اصفهان حضور خواهند داشت.

وی تصریح کرد: فعالان اقتصادی این هیئت در زمینه‌های صنایع کشاورزی، غذایی، گیاهان دارویی بهداشتی و ساخت و ساز با فعالان اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد و بخش دولتی به رایزنی خواهند پرداخت.

کیانی بابیان این‌که این هیئت به مدت دو روز در استان حضور خواهند داشت، ادامه داد: روز نخست به مذاکره‌های رو در رو با مسئولان ارشد دولتی و بخش خصوصی و روز دوم به بازدید از واحدهای موفق تولیدی استان و دارای ظرفیت همکاری پرداخته می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی یاسوج خاطرنشان کرد: همه هزینه‌ها و برنامه‌ریزی این سفر توسط اتاق بازرگانی و بخش خصوصی انجام گرفته است.

کیانی‌پور افزود: با استفاده از همه پتانسیل‌ها تلاش شده است تا سازوکارهای این برنامه در کلاس بین‌المللی و در بهترین کیفیت ممکن انجام شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد