تاریخ درج خبر : 1395/07/27
کد خبر : ۵۵۶۷۲۱
+ تغییر اندازه نوشته -
نظراف در همایش بین‌المللی «یاسوج-امسک»؛

همکاری امسک و کهگیلویه و بویراحمد راهبردی است

استاندار امسک روسیه گفت: دو کشور ایران و روسیه در حال توسعه روابط هستند و به طور حتم همکاری استان امسک روسیه با کهگیلویه و بویراحمد از ایران استراتژیک است.

yasuj-omsek

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، ویکتور نظراف در همایش بین‌المللی «یاسوج- امسک» که با حضور مسئولان دو استان کهگیلویه و بویراحمد و امسک روسیه در سالن اتاق بازرگانی یاسوج برگزار شد، اظهار داشت: گردش تجاری دو استان امسال چهار برابر سال گذشته بوده، به‌طوری‌که 365 هزار دلار گردشگر تجاری امسک است.

وی با اشاره به اینکه استان امسک روسیه ظرفیت مناسبی در زمینه صادرات تولیدات شیمیایی دارد، عنوان کرد: میوه جات و دانه‌های روغنی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز ظرفیت مطلوبی برای واردات موردنیاز امسک روسیه است.

استاندار امسک روسیه افزود: با توجه به پتانسیل دو استان از روسیه و ایران با برگزاری این همایش باید تلاش کنیم هر چه بیشتر زمینه‌های همکاری را توسعه دهیم که این مهم به طور ویژه در دستور کار مسئولان امسک است و تاکنون دو هیئت از این استان از ایران بازدید داشتند.

نطراف با تأکید بر اینکه ما الآن داریم در زمینه فرآوری جنگل و ساختمانی بررسی‌های لازم را جهت افزایش همکاری انجام می‌دهیم، گفت: سال گذشته در استان امسک پذیرای هیئت کهگیلویه و بویراحمدی بودیم که این برای ما افتخار بزرگی است.

وی با اشاره به اینکه نمایندگانی در زمینه‌های مختلف از جمله؛ کشاورزی، بهداشت و کارهای ساختمانی هیئت روسی را همراهی می‌کند، عنوان کرد: یک همایش بزرگ در امسک با حضور نمایندگانی از 10 کشور از جمله ایران برگزار شد.

نظراف با تأکید بر اینکه ما به این همایش اهمیت قائل می‌شویم، زیرا جوانان ما ادامه‌دهنده این پایه‌های همکاری هستند، ابراز کرد: صادقانه عرض می‌کنم، علاقمند به توسعه همکاری با استان کهگیلویه و بویراحمد هستیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد