تاریخ درج خبر : 1395/07/28
کد خبر : ۵۵۶۷۷۲
+ تغییر اندازه نوشته -
عزم «یاسوج-امسک» بر توسعه همکاری همه‌جانبه؛

نظروف: آماده توسعه روابط با کهگیلویه و بویراحمد در همه زمینه‌ها هستیم/ خادمی: زمینه‌های همکاری برای سرمایه‌گذاران روسیه وجود دارد

استانداران امسک روسیه و کهگیلویه و بویراحمد ایران بر توسعه همکاری درزمینهٔ فرهنگی، گردشگری و اقتصادی تأکید کردند.

nazarov-khademi

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، در نشست مشترکـ سید موسی خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و ویکتور نظروف امسک که صبح پنجشنبه برگزار شد، بر توسعه همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف تأکید شد.

نظروف: آماده توسعه روابط با کهگیلویه و بویراحمد در همه زمینه‌ها هستیم

استاندار ایالت امسک روسیه با بیان اینکه وقت آن رسیده که روابط کهگیلویه و بویراحمد ایران و امسک روسیه وارد مراحلِ عملیاتی شود، گفت: درزمینهٔ انعقاد قرارداد فرهنگی و توسعه گردشگری و اقتصادی آمادگی‌های لازم را داریم.

ویکتور نظروف صبح امروز در نشست مشترک با استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: وقت آن رسیده که اقداماتی که در یکسال گذشته بین دو استان کهگیلویه و بویراحمد ایران و امسک روسیه شروع شده عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه در این سفر تعدادی از مدیران استانی ایالت امسک ما را همراهی می‌کنند تا این مناسبات و مراودات وارد مراحل تازه‌ای شوند، افزود: وزیر اقتصاد، وزیر کشاورزی، مسئول روابط خارجی بین‌المللی ایالت امسک، سرکنسولگری روسیه در اصفهان و نمایندگان بازرگانی روسیه در ایران در این سفر حضور دارند.

استاندار ایالت امسک روسیه تصریح کرد: در بازدیدی که از نمایشگاه صنایع‌دستی و محصولات کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که محصولات خوبی در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد و زمینه همکاری بالایی برای صادرات و پیشبرد مناسبات فراهم است

نظروف گفت: همکاران شما اطلاعات گسترده‌ای از استان کهگیلویه و بویراحمد به ما ارائه دادند که نشان می‌دهد زمینه صادرات خوبی وجود دارد، البته به شرطی که درزمینهٔ هزینه حمل‌ونقل بتوانیم تصمیمات خوبی بگیریم.

وی ابراز کرد: در این سفر قرار است از تعدادی از شرکت‌های تولیدی استان کهگیلویه و بویراحمد بازدید شده و پایه و اساس خوبی برای آغاز همکاری‌ها ایجاد شود.

استاندار ایالت امسک روسیه بیان کرد: درزمینهٔ انعقاد قرارداد فرهنگی و توسعه گردشگری و اقتصادی آمادگی‌های لازم را داریم.

نظروف گفت: از دیگر اقداماتی که باید انجام دهیم مشارکت جوانان دو استان در همکاری‌های اقتصادی و فرهنگی است.

خادمی: زمینه‌های همکاری در بخش‌های مختلف برای سرمایه‌گذاران روسیه وجود دارد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: نخستین اولویت ما برای همکاری حوزه سرمایه‌گذاری خارجی است که در این حوزه استان ما نیازمند سرمایه‌گذاری جدید بوده و تعداد زیادی پروژه توجیه‌دار اقتصادی برای سرمایه‌گذاری در این استان وجود دارد.

سید موسی خادمی صبح امروز در نشست مشترک با استاندار ایالت امسک روسیه اظهار داشت: امروز اکثر صاحب‌نظران معتقد هستند روابط بین ایران و روسیه در اوج تاریخی خود قرار دارد و به روابطی استراتژیک و راهبردی در منطقه تبدیل شده است.

وی افزود: یکی از سیاست‌های اصلی دولت یازدهم این است که مناطق مختلف کشور ایران، این سیاست اصلی و کلان درزمینهٔ همکاری با روسیه را به برنامه‌ها و سیاست‌های عملیاتی تبدیل کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بر این اساس روابطی که بین دو استان امسک روسیه و کهگیلویه و بویراحمد ایران از قبل آغاز شده برای تحقق همان استراتژی بلندمدت است.

خادمی بیان کرد: در سفری که به ایالت امسک روسیه داشتیم برداشت ما این بود که زمینه‌های همکاری فراوانی بین دو استان وجود دارد و به‌جز بحث اقتصادی که محور اصلی همکاری‌های بین دو استان است، می‌توانیم در حوزه فرهنگ و روابط اجتماعی نیز کارهای خوبی انجام دهیم.

وی با بیان اینکه استان امسک و مردم آن از سابقه فرهنگی و تاریخی بالایی برخوردار هستند، گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در بین استان‌های ایران دارای سوابق درخشان تاریخی و فرهنگی است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: مردم این استان به مهمان‌نوازی و ایثارگری مشهور هستند و این موضوع دری را برای همکاری‌های دیگر جز همکاری اقتصادی باز می‌کند.

وی ادامه داد: در حوزه اقتصادی همان‌گونه که در نمایشگاه محصولات استان مشاهده کردید زمینه‌های فراوانی در حوزه کشاورزی، صنعت و نفت و گاز برای همکاری وجود دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: نخستین اولویت ما برای همکاری حوزه سرمایه‌گذاری خارجی است که در این حوزه استان ما نیازمند سرمایه‌گذاری جدید بوده و تعداد زیادی پروژه برای سرمایه‌گذاری در این استان وجود دارد.

خادمی اظهار کرد: در سطح ملی قوانین زیادی برای سرمایه‌گذاری خارجی تصویب‌شده و در سطح استانی نیز پروژه‌های توجیه‌دار اقتصادی برای سرمایه‌گذاری خارجی وجود دارد.

وی عنوان کرد: در این سفر متوجه شدیم که درزمینهٔ صادرات محصولات کشاورزی به ایالت امسک می‌توانیم با توجه به محصولات تولیدی کهگیلویه و بویراحمد جایگاه خوبی داشته باشیم که این موضوع به‌عنوان اولویت دوم ما محسوب می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: در سفری که به ایالت امسک داشتیم تعدادی از تجار استان ما را همراهی کردند که در حال زمینه‌سازی برای توسعه صادرات بین دو استان هستند.

خادمی گفت: بخش عمده‌ای از وظیفه ما به‌عنوان نمایندگان دولت باز کردن راه برای تجار است تا بتوانند تبادلات خود را انجام دهند و بقیه کارها را خود آن‌ها باید انجام دهند و امیدواریم تجار و سرمایه‌گذاران همراه شما و همچنین تجار ما بتوانند تبادلات خوبی باهم داشته باشند.

وی افزود: از دیگر اولویت‌هایی که می‌توان مطرح کرد درزمینهٔ صنعت گردشگری است زیرا استان ما و شهر یاسوج به پایتخت طبیعت ایران مشهور هستند و در منطقه جنوب ایران که گرم و خشک هستند شهر یاسوج یک شهر معتدل با بارش خوب و پوشش جنگی مناسب است ازاین‌رو یکی از اولویت‌های توسعه ما بحث سرمایه‌گذاری در گردشگری و پذیرش گردشگران داخلی و خارجی است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تصور می‌کنیم حوزه گردشگری بتواند یکی از حوزه‌های مهم برای سرمایه‌گذاری و مبادلات فرهنگی باشد و پایه اصلی کار در آینده تلقی شود.

خادمی ابراز امیدواری کرد: دولت و بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد بتوانند در این سفر پروژه‌های خوب و محصولات این استان را به‌خوبی برای سرمایه‌گذاری و صادرات معرفی کنند.

وی گفت: از طرف دیگر می‌توانیم نیازهایی که استان ما به امسک دارد را به‌خوبی تعریف کرده و شما نیز نیازهای ما را شناسایی کرده تا بین دو استان روابط پایدار ایجاد شود.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • پاتاوه گفت:

    مناطق مارگون زیلایی لوداب پاتاوه بسیاربکروزیباودست نخورده هستندومی تواندمثبت وموثرواقع شد

پربازديد