تاریخ درج خبر : 1395/07/30
کد خبر : ۵۵۶۸۷۳
+ تغییر اندازه نوشته -

فرودگاه یاسوج تعطیل شد

مدیر فرودگاه یاسوج گفت: پروازهای این فرودگاه از امروز /شنبه/ اول آبان سال جاری به مدت حدود 25 روز به دلیل اجرای طرح توسعه باند پروازی و روکش آسفالت لغو شد.

yasuj-airport-02

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا، علی محسنیان اظهار داشت: هماهنگی‌ها و تدابیر لازم در این راستا نیز انجام شده و در صورت طولانی شدن روند اجرای طرح توسعه باند پروازی نیز تعطیلی این فرودگاه تمدید خواهد شد.

وی با اشاره به طرح توسعه باند فرودگاه یاسوج گفت: این طرح هم‌اینک بالای 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و عوامل اجرایی به‌صورت 24 ساعت و در سه نوبت‌کاری مشغول فعالیت هستند.

مدیر فرودگاه یاسوج اعتبار موردنیاز برای تکمیل و بهره‌برداری این طرح را نیز افزون بر 230 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: تأمین 50 درصد این اعتبار سهم شرکت هواپیمایی و ناوبری هوایی جمهوری اسلامی ایران و 50 درصد دیگر نیز سهم استانداری کهگیلویه و بویراحمد است.

محسنیان تصریح کرد: تاکنون نیز افزون بر 100 میلیارد ریال برای اجرای این طرح هزینه شده است.

وی حجم عملیات طرح فرودگاه یاسوج را شامل یک‌میلیون و 300 هزار مترمکعب خاکریزی، 40 هزار مترمکعب خاک‌برداری و احداث کانال به طول 400 متر برای عبور آب‌های سطحی ذکر کرد.

وی ادامه داد: با افزایش طول این باند علاوه بر فراهم کردن مسیرهای پروازی جدید زمینه حضور هواپیما با قابلیت حمل مسافر با ظرفیت بیشتر نیز فراهم خواهد شد.

محسنیان یادآور شد: اکنون باند فعلی فرودگاه تنها پذیرای هواپیمای ATR 72 است که با تطویل و روکش باند امکان پذیرش هواپیماهایی با بدنه متوسط همچون فوکر 100 و ایرباس 320 نیز فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه با بهره‌برداری طرح توسعه‌ای، سطح خدمات نیز 60 درصد افزایش خواهد یافت، افزود: ظرفیت هر پرواز در روز از 60 مسافر به 100 نفر افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: طول باند فعلی فرودگاه یاسوج هم‌اینک حدود 2 هزار و 600 متر است که در عملیات توسعه سطوح پروازی مقرر شده 600 متر به آن اضافه شود.

فرودگاه یاسوج یکی از دستاوردهای سفر رهبر معظم انقلاب در سال 73 به استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است.

تعداد پروازهای فرودگاه یاسوج تا قبل از آغاز دولت یازدهم تنها 2 روز در هفته بود که با تلاش و پیگیری مسئولان امر اکنون شمار پروازهای این فرودگاه هفتگی شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد