تاریخ درج خبر : 1395/07/30
کد خبر : ۵۵۶۸۸۰
+ تغییر اندازه نوشته -

۷۰ درصد پارچه‎ها و لوازم‌آرایشی کهگیلویه و بویراحمد قاچاق هستند

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۷۰ درصد پارچه‎ها و لوازم‌آرایشی و بهداشتی موجود در بازارهای این استان قاچاق هستند.

kiani-jabar-02

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، جبار کیانی ظهر امروز در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: پدیده شوم قاچاق سبب تعطیلی واحدهای تولیدی و از دست دادن فرصت‌های شغلی می‌شود و به‌نوعی فلسفه مبارزه با قاچاق کالا حمایت از تولید ملی است.

وی خواستار تشدید برخورد با پدیده قاچاق کالا شد و افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت و همچنین تعزیرات حکومتی در زمینه برخورد با کالاهای قاچاق وارد بازار شده از هیچ تلاشی فروگذاری نکنند و برخورد قاطع بدون هیچ‌گونه اغماضی را در دستور کار داشته باشند.

کیانی با بیان اینکه 70 درصد پارچه‌ها و لوازم‌آرایشی و بهداشتی موجود در بازارهای کهگیلویه و بویراحمد قاچاقی وارد شده است عنوان کرد: هیچ درآمدی بابت ورود این کالاها عاید کشور نمی‌شود و کمکی به اقتصاد نمی‌کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خواستار مبارزه و آسیب‌شناسی جدی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا در این استان شد و گفت: هیچ قاچاقچی حرفه‌ای کالا و ارز در این استان نداریم بلکه کالاها موردنیاز را از طریق حرفه‌ای‌های این بخش وارد می‌کنند.

کیانی با اشاره به‌ضرورت برگزاری همایش یک‌روزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان تصریح کرد: واردکنندگان کالاهای قاچاق فکر می‌کنند از این بحث سود می‌برند در حالی تولید و اقتصاد کشور را هدف گرفته‌اند.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت نمایشگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در هیچ شرایطی اجازه عرضه کالاهای خارجی ممنوعه در نمایشگاه‌ استان را نمی‎دهیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد