تاریخ درج خبر : 1395/07/30
کد خبر : ۵۵۶۸۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -
شهردار لنده تأکید کرد:

ضرورت جابجایی جایگاه زباله شهر لنده

شهردار لنده با اشاره به نامناسب بودن موقعیت و شرایط توپوگرافی مکان دفع زباله این شهر گفت: جابه‌جایی این جایگاه برای رعایت موازین بهداشتی در امر امحای زباله یک ضرورت انکار ناپذیر است.

lendeh-zobaleh

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا، محمدتقی زاده افزود: جایگاه دفع زباله لنده در 2 کیلومتری شهر قرار دارد که این فاصله اندک مشکلات زیست‌محیطی زیادی را در آینده به همراه دارد.

وی با بیان اینکه جایگاه دفع زباله در مسیر جاده جدید لنده به دهدشت قرار دارد افزود: تعیین محل دفن زباله این شهر در مناطق مجاور با همکاری محیط‌زیست و بهداشت از نیازهای این شهر محسوب می‌شود.

شهردار لنده با اشاره به بازدید مسئولان عضو شورای بهداشت محیط لنده از جایگاه دفع زباله این شهر گفت: اگر به صورت مستند، دلایلی برای حصارکشی ارائه شود کار دیوارکشی در بخشی از جایگاه انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه بخشی از جایگاه دارای شیب تند و حایل دره است و مکان حصارشی آن وجود ندارد، گفت: هزینه کردن برای حصارکشی جایگاه دفع زباله که 15 میلیارد ریال نیاز دارد، چندان علمی و منطقی نیست.

تقی زاده در حال سوختن بودن مخزن امحای زباله‌های لنده از سال 90 تاکنون را یک مشکل زیست‌محیطی دانست و افزود: به‌رغم اطفای این آتش‌سوزی اما به دلیل عمق چاله آتش در زیرزمین، این روند همچنان ادامه دارد.

شهردار لنده به بالا بودن تولید زباله در این شهر اشاره کرد و گفت: روزانه بین 15 تا 20 هزار تن زباله تولید می‌شود و زباله این شهر و شهرک‌ها و روستاهای مجاور در یک مکان امحا می‌شود.

تأکید شهردار لنده بر لزوم جابه‌جایی مکان دفن زباله این شهر در حالی است که اعضای شورای بهداشت لنده شامل دادستان، رئیس شبکه بهداشت و درمان، رئیس شورای اسلامی و رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست کهگیلویه هفته گذشته در بازدیدی از جایگاه دفع زباله این شهر، بر لزوم ساماندهی و دیوارکشی آن تأکید کردند.

بااین‌حال، پراکندگی زباله‌ها در جایگاه دفع زباله شهر لنده به دلیل وزش باد و در دسترس دام‌ها بودن چهره نازیبایی به مکان داد و به یک مشکل زیست‌محیطی برای مردم مجاور این منطقه تبدیل شده است.

شهر لنده مرکز شهرستان 22 هزارنفری لنده حدود 17 هزار نفر جمعیت دارد و در 220 کیلومتری یاسوج واقع شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد