تاریخ درج خبر : 1395/08/02
کد خبر : ۵۵۶۹۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -

دانشجوی دیشموکی به ۴ نفر زندگی دوباره بخشید (تصاویر)

دانشجوی 25 ساله دهدشتی که بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود با نوع‌دوستی و موافقت اعضای خانواده و اهدای عضو به 4 نفر زندگی دوباره بخشید.

daneshjo-fartegh-1

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایلنا، خانواده مرحوم «سید نجیب الله موسوی طلب» جوان دانشجوی ۲۵ ساله از اهالی دیشموک شهرستان کهگیلویه که بر اثر تصادف دچار خونریزی مغزی و به دنبال آن مرگ مغزی شده بود، نوع‌دوستی را به‌حداعلای خود رسانده و حاضر به اهدای اعضای بیمار خود به بیماران نیازمند شدند.

 مسئول واحد پیوند و هماهنگ‌کننده اهدای پیوند دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه روز گذشته جوان 25 ساله اهل روستای فارتق بخش دیشموک از توابع شهرستان کهگیلویه بر اثر تصادف دچار خونریزی مغزی و به دنبال آن مرگ مغزی شد، افزود: خانواده بیمار که از خانواده‌های با اعتقاد و نوع‌دوست هستند بعد از شنیدن موضوع و اینکه امکان بازگشت عزیزشان به زندگی وجود ندارد برای کمک به بیماران نیازمند به اهدای عضو رضایت دادند.

ساسان عباسی‌ گفت: با هماهنگی تیم پیوند بیمارستان نمازی شیراز دو کلیه، کبد و پانکراس جدا و برای پیوند به بیمارستان شیراز انتقال داده شد.

وی با اشاره به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان‌های برتر در زمینه اهدای عضو است، تصریح کرد: امسال این سیزدهمین مورد اهدای عضو در استان کهگیلویه و بویراحمد و چهارمین مورد در شهرستان کهگیلویه است.

عباسی ضمن تشکر از مردم خوب و نوعدوست استان کهگیلویه و بویراحمد به‌خصوص مردم شهرستان کهگیلویه که همیشه در امر خداپسندانه و خیرخواهانه اهدای عضو پیشقدم بوده‌اند، اظهار داشت: از حجت‌الاسلام محمودی امام‌جمعه شهرستان لنده که در انجام این کار خداپسندانه تلاش زیادی داشتند تشکر و امیدوارم که مردم و مسئولان در ترویج این فرهنگ خیرخواهانه فعالیت و تلاش بیشتری داشته باشند.

daneshjo-fartegh-3daneshjo-fartegh-2

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • مارشال گفت:

    خدا رحمتش کنه واین عمل خدابسندانه همیشه در برونده اعمال دنیوی واخروی او ثبت خواهد بود وبه بدر ومادر ش صبر عنایت فرماید انشا الله

  • بهشتی روی گفت:

    خداوند ایشان را مورد لطف و رحمت خویش قرار دهد، انشاالله

پربازديد