تاریخ درج خبر : 1395/08/02
کد خبر : ۵۵۶۹۶۸
+ تغییر اندازه نوشته -

رای شورای شهر یاسوج به خرید کارخانه آسفالت و سنگ‌شکن دلی بجک

نشست شورای شهر امروز در غیاب دو عضو شورا برگزار شد که حاشیه‌های فراوانی داشت و درنهایت با خرید کارخانه آسفالت و سنگ‌شکن دلی بجک با قیمت ۳۷ میلیارد ریالی توسط شهرداری موافقت شد.

shora-shahr-yasuj

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، جلسه شورای شهر امروز با دستور به رأی گذاشتن خرید کارخانه سنگ‌شکن و آسفالت دلی بجک طبق مکاتبه شهردار با حضور هدایت اکبری، زهرا زمانی، محسن مفتح، مرتضی فروغ‌فر، سعید پایدار، سرافراز اردشیری هدایت امیری، خدابخش امیری و شیروان وظیفه‌شناس برگزار شد.

در این نشست علی اکبری‌تبار و علی علیپور دو نفر از شورای شهر یاسوج غایب بودند و بدون حضور این دو نفر بعد از 4 ماه کش‌وقوس فراوان و طرح موضوع خرید کارخانه سنگ‌شکن و آسفالت دلی بجک به رأی گذاشته شد که با موافقت شیروان وظیفه‌شناس، هدایت اکبری، خدابخش امیری، زهرا زمانی و محسن مفتح روبه‌رو شد و مورد تصویب قرار گرفت گفتنی است به خرید این دو کارخانه مرتضی فروغ‌فر، سعید پایدار، هدایت امیری و سرافراز اردشیری رأی مخالف دادند.

در این نشست موافقان و مخالفان خرید کارخانه سنگ‌شکن و آسفالت دلی بجک واقع در 35 کیلومتری یاسوج توسط شهرداری یاسوج استدلال‌های خود را ارائه کردند که در برخی مواقع سبب ایجاد تنش در این جلسه شد.

رئیس شورای شهر یاسوج سهمی از کارخانه دلی بجک ندارم

رئیس شورای شهر یاسوج در این نشست به‌عنوان موافق با تأکید بر اینکه تمام مراحل قانونی خریداری کارخانه آسفالت و سنگ‌شکن دلی بجک توسط شهرداری انجام شده است گفت: این موضوع در آذرماه سال گذشته در یکی از روزنامه‌های استانی طبق مصوبه شماره 57 شورای شه آگهی فراخوان زده شد.

هدایت اکبری اظهار داشت: در زمینه قیمت‌گذاری این دو کارخانه نیز شهرداری از 5 کارشناس مجرب و رسمی دادگستری استفاده کرد و این کارشناسان زبانزد عام و خاص هستند و همگی معتقدند این کارشناسان در هیچ شرایطی اجازه تضییع حقوق افراد و دولت را نمی‌دهند.

وی با طرح این موضوع که در گذشته از این کارخانه سهمی داشتم ولی آن را واگذار کردم عنوان کرد: بینی و بین الله هم‌اکنون هیچ نقشی در این دو کارخانه ندارم و رأی آوردن و نیاوردنش برایم مهم نیست زیرا قرار نیست ریالی از این پول به جیب من برود.

اکبری از مخالفان خرید این دو کارخانه توسط شهرداری خواست در صورتی کارخانه دیگری با همین کیفیت و حتی در همین قیمت سراغ دارند معرفی کنند تا خریداری شود و البته دستش را هم می‌بوسم.

آگهی شدن خرید کارخانه آسفالت دلی بجک در یک روزنامه وجاهت قانونی ندارد

سرافراز اردشیری دیگر عضو شورای شهر یاسوج در مخالفت با این اظهارنظر رئیس شورای شهر گفت: طبق قانون گهی باید در سه روزنامه منتشر شود زیرا این امکان وجود دارد با تبانی فرد ذی‌نفع تمامی آن یک روزنامه از دکه‌ها جمع‌آوری شود.

وی بسنده کردن به آگهی شدن خرید کارخانه آسفالت در گذشته را بدون وجاهت قانونی دانست و افزود: قانون می‌گوید آگهی که 3 ماه از زمان انتشار آن گذشته باشد دیگر وجاهت قانونی ندارد.

اردشیری خطاب به رئیس شورای شهر یاسوج به‌عنوان موافق خرید کارخانه آسفالت دلی بجک گفت: اگر این فرد طبق قانون برنده آگهی شده است پس چرا در مکاتبه انجام شده حرف از ترک تشریفات است.

دلیل قیمت بالای کارخانه دلی بجک باید شفاف‌سازی شود

مرتضی فروغ‌فرد در این نشست خواستار مهلت یک‌هفته‌ای برای بررسی بیشتر جوانب موضوع شد و گفت: اعضای شورای شهر به‌عنوان پارلمان محلی سوگند یاد کرده‎ایم که جز برای رضای خدا گامی برنداریم و باید با مردم شفاف باشیم و امروز باید موافقان و مخالفان برای طرح موضوع استدلال منطقی و علمی داشته باشند.

وی بیان کرد: دلیل تأخیر در رد کامل و یا موافقت با خرید کارخانه سنگ‌شکن و آسفالت دلی بجک را شنیده‌های اعضای شورا از شراکت یکی از اعضای شورای شهر بوده است که بعد از سوگند این عضو شورا دیگر شبهات تمام شد.

فروغ‌فر تصریح کرد: اعضای شورای در این زمینه 120 روز صبر کردند در صورت امکان بگذارید یک هفته دیگر این طرح به رأی گذاشته شود تا در این مدت موضوع به طور کامل بررسی شود.

کارخانه سنگ‌شکن و آسفالت دلی بجک ارزش 37 میلیارد ریال ندارد

سعید پایدار دیگر عضو شورای شهر یاسوج نیز در این نشست با تأکید بر اینکه کارخانه سنگ‌شکن و آسفالت دلی بجک ارزش 37 میلیارد ریالی ندارد گفت: شهرداری با قیمت مناسب‌تری در محلی مناسب احداث کند.

وی با بیان اینکه در زمان محمد بهرامی اقدامات لازم برای بهره‌برداری از معدن شن و ماسه در دو پشته دشتروم توسط شهرداری انجام شد ابراز کرد: طبق بررسی‌های انجام شده دستگاه‌ها و ماشین‌آلات دو کارخانه سنگ‌شکن و آسفالت با یک میلیارد تومان قابل خریداری است در حالی در صورتی شهرداری خودش برای احداث اقدام کند می‌تواند از بانک تسهیلات ارزان قیمت بگیرد.

پایدار با تأکید بر اینکه خرید این کارخانه هیچ توجیه اقتصادی ندارد افزود: محل این کارخانه 35 کیلومتر با یاسوج فاصله دارد که رفت‌وبرگشت 70 کیلومتر می‌شود که در صورت خرید کارخانه کرایه حمل ماشین‌آلات سنگین شهرداری را هم باید محاسبه کنیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد