تاریخ درج خبر : 1395/08/03
کد خبر : ۵۵۶۹۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -

دستگیری شکارچیان حیات وحش در گچساران

 رئیس اداره حفاظت محیط زیست گچساران گفت: چهار شکارچی متخلف در یک هفته گذشته در زیستگاه های حیات وحش این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.shekarch-haiatvahsh

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا، عبدال دیانتی نسب روز سه شنبه اظهار داشت: مأموران یگان حفاظت این شهرستان هنگام گشت و کنترل مناطق حفاظت شده، این شکارچیان را دستگیر کردند و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی ارجاع دادند.

وی بیان کرد: 9 قطعه لاشه تیهو، 15 قطعه ماهی و سه قبضه سلاح شکاری ساچمه زنی از این شکارچیان کشف شد.

وی اظهار کرد: این افراد به دلیل ضرر و زیان وارد شده به محیط زیست به پرداخت 33 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند که این مبلغ از آنها اخذ و به حساب اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد واریز شد.

دیابتی بیان کرد: 2 بهله پرنده سارگپه در طبیعت این شهرستان رها سازی شد.

وی ادامه داد: این تعداد پرنده از سوی یکی از دوستداران محیط زیست تحویل این اداره شد که پس از مداوا به آغوش طبیعت بازگشت.

وی با اشاره به کمبود نیروی محیط بان از دوستداران طبیعت خواست در صورت مشاهده هر نوع متخلف مراتب را به محیط زیست گزارش دهند.

دیانتی گفت: سه پاسگاه محیط بانی با 9 محیط بان در حال حاضر کار صیانت از مناطق حفاظت شده گچساران را به عهده دارند که حداقل باید این میزان 2 برابر وضعیت موجود باشد.

کبک، تیهو، گرگ، خرس، کل و بز از مهم ترین گونه های حیات وحش در زیستگاه های گچساران است.

کوه خامی با مساحت بیش از 26 هزار هکتار، کوه سرخ با 32 هزار هکتار و کوه دیل با 10 هزار هکتار مساحت جزو مناطق حفاظت شده شهرستان گچساران محسوب می شوند

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد