تاریخ درج خبر : 1395/08/03
کد خبر : ۵۵۷۰۱۷
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل کار و رفاه اجتماعی استان:

۶۰۰۰ فرصت شغلی در کهگیلویه وبویراحمد ایجاد می‌شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۶۰۰۰ فرصت شغلی در قالب طرح تکاپو در این استان ایجاد می‌شود.

mazaheri

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، صابر مظاهری پیش از ظهر امروز در نشست کارگروه شورای اشتغال استان کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به تشکیل کارگروه ارتقای اقتصادی، مشارکت های مردمی و تسهیلات در مرکز، اظهار داشت: این کارگروه یک طرح ملی است و براساس تفاهم نامه بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت راه و شهرسازی منعقد شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد هدف این کارگروه را ارائه آموزش‌های مهارتی، فنی و حرفه‌ای، ایجاد اشتغال و اعطای تسهیلات به افراد بیکار در حاشیه شهرها، بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه کارگروه اشتغال باید با کارگروه ارتقای اقتصادی، مشارکت های مردمی و تسهیلات ادغام شود، بیان کرد: این کارگروه در سال 93 در کشور مصوب شد و اکنون در سراسر کشور فعال است.

مظاهری با بیان اینکه هدف اساسی این کارگروه کاهش نرخ بیکاری با ارائه آموزش‌های مهارتی است، ابراز کرد: معاون امور اقتصادی استاندار به عنوان رئیس کارگروه و دستگاه‌های اجرایی کار، راه و شهرسازی، کمیته امداد، بهزیستی و فنی و حرفه‌ای اعضای این کارگروه را تشکیل می‌دهند.

وی جامعه هدف این طرح را معلولان، زنان سرپرست خانوار و جوانان برشمرد و گفت: در 3 بخش صنعت، کشاورزی و گردشگری ظرفیت‌های اقتصادی هر منطقه شناسایی می‌شود و در راستای بستر سازی برای ایجاد اشتغال پایدار اقدام می‌شود.

مدیرکل کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به طرح تکاپو( توسعه کار و اشتغال پایدار)، اظهار داشت: این استان جزو 8 استان پایلوت کشور در زمینه اجرای این طرح انتخاب شده است و کار مطالعاتی آن از سوی جهاد دانشگاهی در استان انجام و به مرکز ارسال شده است.

مظاهری با بیان اینکه برخی از دستگاه‌های اجرایی اطلاعات شغلی را در سامانه رصد ثبت کردند، عنوان کرد: 1500 شغل از ابتدای امسال تاکنون از سوی دستگاه‌های اجرایی استان در این سامانه ثبت شده است  و انتظار می‌رود سایر دستگاه‌های اجرایی به ویژه راه و شهرسازی و دانشگاه علوم پزشکی نیز در این زمینه اقدام کنند چرا که تا کنون تسهیلات فراونی در راستای ایجاد اشتغال پرداخت شده ولی متاسفانه برخی دستگاه‌ها حتی یک مورد از ایجاد اشتغال را در سامانه رصد ثبت نکردند.

وی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری استان از 17.7 تا پایان اسفند 94 به16.4 در بهار 95 کاهش پیدا کرده است، تصریح کرد: نرخ بیکاری در استان 1.3 درصد کاهش یافته است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد