تاریخ درج خبر : 1395/08/04
کد خبر : ۵۵۷۰۴۲
+ تغییر اندازه نوشته -

سفر گردشگران آلمانی به روستاهای بویراحمد (تصاویر)

برای نخستین بار و با تلاش یک فرد حقیقی از دوستداران صنعت توریست، ۴ گردشگر آلمانی در روستای چیتاب و نظرآباد شهرستان بویراحمد حضور یافتند.

gardeshgar-germany-yasuj-3

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، سعید پایدار عضو شورای شهر یاسوج و از دوستداران صنعت توریست با هدف معرفی گردشگری روستایی و ظرفیت‌های استان کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه از 4 گردشگر خارجی برای حضور در روستای نظرآباد و چیتاب بویراحمد دعوت کرد.

این عضو شورای شهر یاسوج گفت: با رایزنی انجام گرفته با آژانس‌ها و فعالان گردشگری خارج از کشور برای اولین بار توانستیم توریست‌های خارجی را به منطقه کبگیان دعوت و ضمن معرفی جاذبه‌های گردشگری این منطقه عملاً برای جوانان درآمدزایی کنیم.

سعید پایدار افزود: گردشگران آلمانی سفر به روستای نظرآباد را بهترین خاطره برای خود دانستند و وعده دادند که سال آینده نیز در این منطقه حضور پیدا می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه بنا دارم نسبت به توسعه گردشگری روستایی از هیچ تلاشی فروگذاری نکنم ابراز کرد: بدون شک با توجه به نقش روستا‌ها در جذب گردشگری، رونق این صنعت در روستا‌ها سبب ایجاد اشتغال در بخش‌های مختلف و در ابعاد وسیع‌تر، افزایش درآمد، مهاجرت معکوس، رونق کشاورزی و دامداری…و از همه مهم‌تر، افزایش مشارکت اجتماعی، ارتقای فرهنگ محلی و حفظ سنن بومی می‌شود.

پایدار ابراز کرد: ذخایر فرهنگی و طبیعی علاوه بر پاسخگویی به نیازهای روحی، طبیعت‌گرایی و زیبا طلبی انسان، منجر به کسب درآمد و توسعه نیز بوده که در قرن حاضر به‌عنوان زیرساخت‌های اصلی گردشگری به آن‌ها اشاره می‌شود.

وی با بیان اینکه گردشگری روستایی یکی از پویا‌ترین فعالیت‌های اقتصادی عصر حاضر بوده که نقش مهمی در توسعه پایدار مناطق محلی ایفا کرده است عنوان کرد: این صنعت ابزار قدرتمندی برای رشد اقتصادی، فقرزدایی، حفظ منابع و ذخایر طبیعی و فرهنگی و ترویج و تقویت تفاهم و احترام متقابل بین ملت‌ها و جوامع محسوب می‌شود.

این فعال بخش گردشگری گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از مناطق بسیار مستعد برای گردشگری بوده که دسترسی آسان به استان‌های جنوبی، داشتن آب‌وهوای مطلوب، وجود کوه‌ها، رود‌ها، چشمه‌ساران، گیاهان دارویی، مزارع، محصولات کشاورزی ارگانیک و ویژگی‌های فرهنگی شامل آداب‌ورسوم، گویش محلی، پوشاک سنتی، غذاهای بومی و بازی‌های محلی می‌تواند، آرامش روحی و روانی گردشگران را فراهم کند.

gardeshgar-germany-yasuj-1

gardeshgar-germany-yasuj-2

gardeshgar-germany-yasuj-4

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد