تاریخ درج خبر : 1395/08/05
کد خبر : ۵۵۷۰۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -

هیچ استانداری تا پایان انتخابات تغییر نمی‌کند

قائم‌مقام وزیر کشور با اشاره به اینکه تغییر استانداران تا پایان انتخابات ریاست جمهوری آینده صورت نمی‌گیرد، گفت: تغییر استانداران در این مدت به‌جز در مواقع ضروری به حداقل می‌رسد.

moghimi-01

به  گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد؛ محمدحسین مقیمی در جمع خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد گفت: فرمانداران و بخشداران نیز چون باید انتخابات را برگزار کنند نظر وزیر کشور آن است که در این مدت تغییر نکنند.

وی گفت: هرگونه تغییر استانداران، فرمانداران و بخشداران در کشور سیاسی نبوده بلکه کاری و اجرایی است.

قائم‌مقام وزیر کشور افزود: فرمانداران مجری برنامه‌های دولت در یک منطقه هستند و باید کارآمدی، صداقت و ارائه خدمات صادقانه به مردم جزو برنامه‌های آنان باشد.

مقیمی بیان کرد: فعالیت‌های سیاسی رسمی و قانونی موردحمایت وزارت کشور قرار می‌گیرند و در حال حاضر بین 240 تا 250 حزب، گروه و تشکل سیاسی در کشور وجود دارد.

وی تصریح کرد: تمامی احزاب و گروه‌های سیاسی کشور در حال فعالیت هستند و سراغ نداریم که حزب و یا گروهی قصد شرکت در انتخابات پیش رو در 29 اردیبهشت 1396 را نداشته باشد.

مقیمی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا علی جنتی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی جای جنابعالی مشغول به کار خواهد شد، بیان کرد: از این موضوع خبر ندارم و جنتی وزیر بوده و چنانچه جای من بیاید خوب است و حتماً بهتر از بنده می‌تواند فعالیت و خدمت کند.

وی عنوان کرد: اقدام‌های لازم توسط وزارت کشور برای برگزاری مطلوب انتخابات پیش رو و حضور گسترده مردم در آن انجام شده است.

وی ابراز داشت: هنوز برای ورود به مسائل انتخابات پیش رو زود است و ازآنجاکه ستاد انتخابات کشور از اواخر آذر و اوایل دی سال جاری فعال می‌شود باید از همان موقع وارد مسائل انتخاباتی شد.

قائم‌مقام وزیر کشور با اشاره به اینکه اکنون احزاب و گروه‌های سیاسی برای انتخابات پیش روی خودشان به طور خودجوش فعالیت انتخاباتی می‌کنند، گفت: به شورای نگهبان پیشنهاد داده شده که انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در 29 اردیبهشت 96 به‌صورت الکترونیکی برگزار شود و این شورا نیز باید سخت‌افزار و نرم‌افزار موردنیاز برای چنین کاری را آماده کند.

محمدحسین مقیمی قائم‌مقام وزیر کشور برای شرکت در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد به یاسوج مرکز این استان سفر کرده بود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد