تاریخ درج خبر : 1395/08/05
کد خبر : ۵۵۷۰۷۵
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس اتاق بازرگانی یاسوج:

اروپای شرقی مقصد بعدی هیئت تجاری کهگیلویه و بویراحمد است

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج از اعزام هیئت تجاری این استان به اروپای شرقی در هفته آینده خبر داد.

kianipour-3

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، جبار کیانی صبح امروز در نشست با اصحاب رسانه با بیان اینکه مردم همواره از اینکه باوجود توانمندی‌ها و ظرفیت‌های فراوان این استان در عرصه صادرات رقم قابل قبولی نداریم، گلایه‌مند بوده‌اند، اظهار داشت: این موضوعی است که بخش خصوصی و دولتی استان باید پاسخ بدهد.

وی افزود: راهی جز آموزش تجار و بازرگانان نداریم تا از چگونگی تجارت در عرصه بین‌الملل آگاهی پیدا کنیم که در این راستا هرماهی دو بار دوره‌های آموزشی برای تجار استان در اتاق بازرگانی برگزار می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج دعوت از هیئت‌های تجاری را از دیگر راه‌ها برای توسعه صادرات دانست و ابراز کرد: در این سفرها علاوه بر معرفی محصولاتمان، ذائقه طرف خارجی را تشخیص می‌دهیم.

کیانی همچنین به اعزام هیئت‌های تجاری استان به دیگر کشورها اشاره داشت و گفت: هدف از اعزام این هیئت‌ها یادگیری روش‌های سایر کشورهای دنیا برای توسعه صادرات است و از این طریق تجربه‌ها و دستاوردهای دنیا را وارد استان می‌کنیم.

وی بیان کرد: چهار سال پیش ما سخت‌افزار و امکانات و منابع لازم برای پذیرایی درست از یک هیئت خارجی را نداشتیم اما امروز با تلاش اتاق بازرگانی زیباترین بنای این شهر آماده پذیرایی از هیئت‌های خارجی است.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج خاطرنشان کرد: امروز دو نفر از تجار ما در نمایشگاه‌های آذربایجان و روسیه حضور داشتند و امیدواریم روزی شاهد باشیم که محصولات باغی و شیلات ما به اقصی نقاط دنیا صادر شود.

وی هدف از انتخاب امسک و روسیه را این‌گونه بیان کرد که در راستای سیاست‌های خارجی ایران اتاق بازرگانی یاسوج با سفیر ایران به مسکو نامه‌نگاری می‌کند که کجا را برای ارتباط انتخاب کنیم و سفیر ما بعد از مطالعات فراوان 4 استان را به ما معرفی کرد، با هماهنگی‌های انجام شده استان امسک در جنوب غربی روسیه به‌عنوان ششمین اقتصاد روسیه، برای ارتباط تجاری انتخاب شد.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج گفت: در هیئتی همراه با مدیران به این استان سفر کردیم که در این سفر ظرفیت‌های بسیاری مشاهده شد ازجمله اینکه این استان با 3 میلیون تن بزرگترین ظرفیت غلات روسیه را دارد و یکی از استان‌های تعیین‌کننده در روسیه از لحاظ مواد غذایی است.

کیانی با بیان اینکه باید شرایط را برای ارتباطات بین‌المللی تجار فراهم کنیم، ادامه داد: هفته آینده نیز همراه با هیئت تجاری استان به اروپای شرقی سفر کرده و تفاهم‌نامه‌هایی امضا می‌کنیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد