تاریخ درج خبر : 1395/08/06
کد خبر : ۵۵۷۱۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خبر داد:

دریافت 62 درصد درآمد مصوب کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد از وصول 62 درصد درآمد مصوب استان در 7 ماهه نخست سال جاری خبر داد.

KASHAVERZ

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، ابراهیم کشاورز مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد در نشست ستاد درآمد، توسعه و تجهیز منابع استان گفت: تاکنون 62 درصد درآمد مصوب استان وصول شده که عمده این درآمدها از محل درآمدهای مالیاتی است.

وی افزود: اداره کل امور مالیاتی استان در هفت‌ماهه نخست امسال 65 درصد سهم مصوب خود را وصول کرده است. کشاورز بیان کرد: ادارات متولی با تلاش مضاعف و همکاری و تعامل با ستاد درآمد استان اقدام‌های لازم برای وصول درآمد مصوب سال جاری را در چهار ماه باقیمانده انجام دهند.

کشاورز اضافه کرد: در این صورت استان از مزایای وصول به‌موقع درآمدها بهره‌مند خواهد شود چراکه اعتبارات استانی بر اساس میزان وصول درآمدها اختصاص می‌یابد و وصول درآمدهای استانی گامی اساسی در جهت رشد و توسعه استان خواهد بود.

حسن نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نیز در این نشست با اشاره به تدوین نظام درآمد هزینه‌ای استان‌ها در مرکز کشور گفت: استان‌ها به هر میزان که درآمد داشته باشند به همان اندازه هزینه و اعتبار به آن اختصاص داده می‌شود.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کهگیلویه و بویراحمد گفت: مازاد درآمد به استان‌هایی اختصاص می‌یابد که جهشی در وصول درآمدها داشته باشند و بودجه کشور از منابع غیرعمومی و درآمدهای استانی تأمین می‌شود.

وی بیان کرد: تخصیص اعتبار سالانه به هرکدام از دستگاه‌های اجرایی بر اساس میزان موفقیت آن در تحقق و وصول درآمدها است و ادارات موفق منابع و اعتبارات بیشتری دریافت می‌کنند.

این مسئول در ادامه اظهار کرد: یک دوره آموزشی برای کارشناسان ادارات درزمینهٔ وصول درآمدها و اهمیت این کار برگزار شود تا موانع وصول درآمد ادارات مورد آسیب‌شناسی قرار گیرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد