تاریخ درج خبر : 1395/08/07
کد خبر : ۵۵۷۱۵۱
+ تغییر اندازه نوشته -
استاندار عنوان کرد:

10 روزه شدن دریافت وام ازداوج در کهگیلویه و بویراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بانک‌های این استان را موظف کرد، از زمان ثبت‌نام متقاضیان وام ازدواج، ظرف مدت ۱۰ روز این وام را پرداخت کنند.

khademi

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، سید موسی خادمی پیش از ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی دستگاه‌های اقتصادی و بانک‌های استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: این نشست، نخستین جلسه پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان است که باید آخرین وضعیت پیگیری طرح‌های مصوب سفر را در هفته جاری به رئیس‎جمهور گزارش دهیم.

وی افزود: بخشی از این مصوبات مربوط به طرح‌های اقتصادی بوده و بخشی مربوط به اختیاراتی است که در سفر به بانک‌های استان داده شد که برداشتن محدودیت پرداخت تسهیلات و تخصیص 80 میلیارد تومان تسهیلات ازدواج از مهم‌ترین این مصوبات بود.

خادمی خواهان تسریع در پرداخت وام ازدواج به متقاضیان شد و گفت: بانک‌ها موظف شوند از روز ثبت‌نام متقاضی تا پرداخت وام ازدواج بیش از 10 روز طول نکشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بانک‌ها اعتبارات ازدواج ابلاغ شده، میزان تعهدات و میزان کمبود منابع خود را به دبیرخانه شورای بانک‌ها اعلام کنند.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: یکی از مشکلاتی که توسط بانک‌ها در خصوص پرداخت تسهیلات ازدواج مطرح می‌شود، عدم تأمین ضامن توسط متقاضیان است که در این رابطه بانک‌ها باید شرایط ضمانت را تسهیل کنند.

ابراهیم کشاورز افزود: هیچ الزامی وجود ندارد که ضامن حتماً کارمند باشد و کسبه هم باید به‌عنوان ضامن پذیرفته شوند، در برخی موارد کسبه از اعتبارسنجی بالاتری نسبت به کارمندان برخوردار هستند.

وی بیان کرد: بانک‎ها تلاش کنند شرایط را ساده‌تر کرده و افرادی که حقوق بالایی دارند بتوانند ضمانت دو نفر را به عهده بگیرند.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد یکی دیگر از مشکلات متقاضیان وام ازدواج را در رابطه با سامانه بانک‌ها عنوان و تصریح کرد: زمان باز شدن سامانه‌ها مشخص نیست که این موضوع متقاضیان را سردرگم می‌کند، بنابراین باید تدابیری اتخاذ شود که به‌صورت همزمان امکان ثبت‌نام در بانک‌ها وجود داشته باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • همشهری گفت:

  باسلام،
  از اول مهرماه امسال تا الان درگیر پرونده وام ازدواج هستم
  نوبت زدن برا یکسال دیگه….
  ده روز؟؟؟؟؟…

 • همشهری گفت:

  آقای استاندار!
  خوبه چند بار به صورت نا محسوس به چند بانک سری بزنید…
  نه اینکه در دفتر خود بنشید و افرادی بله قربان گو را مورد ماخذه قراردهید….
  کدوم وام؟
  10 روزه؟
  مگه اینکه بند پ باشه….

 • یاسوجی گفت:

  ببخشید مگه بانکها زیر نظر استاندار هستند

پربازديد