تاریخ درج خبر : 1395/08/07
کد خبر : ۵۵۷۱۷۴
+ تغییر اندازه نوشته -

منشور اصلی شکل‌گیری شورای اجتماعی محله‌ها در یاسوج نیازسنجی است

رئیس حوزه شهردار یاسوج گفت: منشور و هدف اصلی شورای اجتماعی محله‌ها در این شهر نیازسنجی در هر محله است.hedayat-01

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل روابط عمومی شهرداری یاسوج؛ محمدرضا هدایت روز شنبه در آستانه شکل‌گیری شورای اجتماعی محلات افزود: ارتباط شهرداری با شهروندان یکی از زمینه‌های مناسب برای جدی‌تر شدن بحث شورای اجتماعی محله‌ها است.

وی اظهار داشت: شورای اجتماعی، حلقه واسط بین شهرداری برای برنامه‌ریزی و شهروندان برای شناسایی دیدگاه‌ها و تدوین آن برای اجرا در راستای سیاست‌های کلان ‌شهری است.

رئیس حوزه شهردار یاسوج گفت: در شورای اجتماعی محلات مشکلات شهری شناسایی و شهرداری بر اساس اولویت برای آن برنامه تعریف می‌کند.

وی افزود: با شکل‌گیری شورای اجتماعی محلات شاخص‌های شهری افزایش‌یافته و این مهم ارتباط مستقیمی با تفکر شورایی در محلات دارد.

هدایت گفت: حوزه فرهنگی باید تلاش کند با بهره‌گیری از متفکران و صاحب‌نظران شهر رویکرد مدیریت شهری را از کالبدی، عمرانی و خدماتی به فرهنگی و اجتماعی تغییر دهد.

وی با اعلام اینکه باید شورای اجتماعی محلات در راستای تغییر رویکرد شهر باشد، اظهار داشت: شورای اجتماعی محلی است که اشخاص به دنبال ارتقا زندگی شهروندان و ساکنان محله هستند و با هم‌اندیشی و هم‌فکری برای محله برنامه تهیه می‌کنند که این نشانه مدنیت، سرمایه معنوی و اجتماعی شهر است.

وی افزود: بااین‌حال معتمدین محلات شهر یاسوج موتور حرکت شورای اجتماعی محلات محسوب می‌شوند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد