تاریخ درج خبر : 1395/08/09
کد خبر : ۵۵۷۲۰۱
+ تغییر اندازه نوشته -

تجمع کارگران چم شیر مقابل فرمانداری گچساران (تصاویر)

جمعی از کارگران پروژه سد «چم شیر » گچساران صبح امروز در اعتراض به معوقات مزدی خود مقابل ساختمان فرمانداری گچساران تجمع کردند.

eteraz-tajamo-gachsaran-1

به گزارش به سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایلنا، تعدادی از کارگران معترض به در این باره اظهار داشتند: حدود 400 نفر هستیم و به نمایندگی از سوی مجموع 2 هزار کارگر شاغل در پروژه سد چم شیر گچساران از صبح امروز (دوشنبه 10 مهر ماه) مقابل ساختمان فرمانداری گچساران جمع شده‌ایم.

آنها در توضیح مطالبات صنفی خود گفتند: تا این لحظه کارگران پروژه سد چم شیر گچساران 6 ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده طلبکارند که این مسئله باعث شده تا کارگران دچار مشکلات معیشتی ناشی از دریافت حقوق شوند.

به گفته کارگران خواسته ما از مسئولان استانی و شهرستانی این است که با توجه به افزایش هزینه‌های جاری، تمام تلاش خود را انجام دهند تا زمینه‌ پرداخت تمامی معوقات کارگران در یک الی دو نوبت فراهم شود.

در این زمینه «محمدرضا فاضل»، معاون اجرایی کارفرمای شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران با تأیید پرداخت نشدن مطالبات شش ماهه کارگران سد چم شیر گچساران به خبرنگار ایلنا گفته است: ماهیانه باید 25 میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات و حقوق کارگران این سد تخصیص داده شود.

وی با بیان اینکه شرکت سابیر باید 80 میلیارد تومان تاکنون جهت پرداخت حقوق کارگران، خرید تجهیزات و سایر ملزومات این سد پرداخت می‌کرد اما متاسفانه این اعتبار پرداخت نشده و اکنون با بدهکاری مواجه هستیم.

وی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل سد چم شیر گچساران را 600 میلیارد تومان عنوان و اظهار داشت: در صورت تخصیص نیافتن این اعتبار امکان آبگیری سد در سال آینده برای ما وجود ندارد.

فاضل اعتبارات تخصیص یافته بر سد چم شیر گچساران را ناچیز عنوان کرد ودر ادامه افزود: ماهیانه برای پرداخت مطالبات و معوقات کارگران به 25 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

eteraz-tajamo-gachsaran-2

eteraz-tajamo-gachsaran-3

eteraz-tajamo-gachsaran-4

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    حقوق که هیچ برج یک رو دادن پرسنل غیر بومی روزانه 35 کیلومتر تا سد رو طی میکنن و یک ساعت رفت و یک ساعت برگشت به زمان 10/5 ساعتی کارشون اضافه میشه و هیچگونه پرداختی بابت این مسافت ندارن ولی غیر بومیها هم یک روز کمتر کار میکنند هم تمام روزهای تعطیلی کارگاه و شیفت گردون حقوق دارن و 300 هزار تومان بابت هزینه رفت آمد دریافت میکنن و هزینه خوابگاه صبحانه نهار و شامشون هم با کارگاه است و از نظر حقوقی هم 2 برابر نیروی هم رده بومی دریافتی دارند این چه عدالتیه

پربازديد