تاریخ درج خبر : 1395/08/09
کد خبر : ۵۵۷۲۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -

حکایت مرارت‌های مربی لیگ برتری یاسوج به دلیل بی‌توجهی مسئولان به ورزش

بی‌توجهی مسئولان به ورزش در استان کهگیلویه و بویراحمد موضوعی نیست که از دید مردم و ورزشکاران و البته رسانه‌ها پنهان باشد.

measomi-sepahan-yasuj-6

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس، موضوع ورزش بحثی مهم و زیرمجموعه حوزه فرهنگی است که متأسفانه این اپیدمی عدم‌حمایت از فرهنگ و بخش‌های تابع آن در همه جای کشور رسوخ کرده است و تنها مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد نیست.

در حال حاضر چندین تیم و دسته ورزشی از استان کهگیلویه و بویراحمد در لیگ‌های کشوری در حال فعالیت هستند که ازجمله آن‌ها می‌توان به تیم‌های فوتبال و هندبال و واترپلوی گچساران در لیگ برتر کشور اشاره کرد.

measomi-sepahan-yasuj-7

در یاسوج نیز تیم‌های زاگرس و سپاهان در لیگ دسته دوم فوتبال کشور و در لیگ برتر نونهالان کشور مشغول هستند که به دلیل عدم‌حمایت مالی در بدترین شرایط به سر می‌برند و عده‌ای جوان به‌عنوان دست‌اندرکار این تیم‌ها با بدبختی و مشقت تیم‌ها را سر پا نگه داشته‌اند.

نمونه بارز این مشقات که در حال حاضر از سوی متولیان این تیم‌ها تحمل می‌شود به تیم فوتبال نونهالان سپاهان یاسوج برمی‌گردد که این تیم علی‌رغم همه مشکلاتی که دارد و کسی در استان این تیم را حمایت نمی‌کند نتایج درخشانی گرفته است.

measomi-sepahan-yasuj-5

حکایت این روزهای تیم فوتبال سپاهان یاسوج در لیگ برتر فوتبال نونهالان کشور بسیار دردآور است.

تیمی که برای حضور در مسابقات کرایه رفت‌وبرگشت را ندارد اما با سربلندی در برابر غول‌های فوتبال کشور همانند سپاهان و ذوب‌آهن یاسوج قد علم می‌کند.

تیمی که با یک مربی جوان و با جیب خالی توانسته در اصفهان سپاهان آن تیم با ساختار و متمول از نظر مالی را شکست دهد و کارهای بزرگ دیگری که قطعاً اگر موردحمایت قرار گیرد آینده فوتبال کهگیلویه و بویراحمد را تضمین خواهد کرد.

measomi-sepahan-yasuj-2

برای پی بردن از وضعیت تیم فوتبال سپاهان یاسوج و مشکلاتی که این تیم دارد و مشقاتی که مهدی معصومی سرمربی جوان سپاهان با آن دست‌وپنجه نرم می‌کند به سراغ این مربی پایه‌های فوتبال رفتیم و از وی در خصوص مشکلاتی که تیم نونهالان دارد سؤالاتی پرسیدیم.

مهدی معصومی با قدردانی از حسن توجهی که رسانه‌ها در پیگیری مشکلات این تیم دارد اظهار کرد: مشکلات ورزش در استان ما ساختاری است و تا هنگامی‌که ساختارهای ورزش را اصلاح نکنیم و تعریف درستی از ورزش قهرمانی نداشته باشیم مشکلات به قوت خود باقی خواهد ماند.

measomi-sepahan-yasuj-4

وی گفت: اما باید مؤلفه‌ای دیگر به‌عنوان دلسوزی در میان مدیران ما برای حوزه ورزش وجود داشته باشد که در مدتی که در ورزش استان فعالیت می‌کنم این دلسوزی را از سوی مسئولان استان ندیده‌ام و آن‌ها بیشتر به فکر ساختن راه و بیمارستان و عمران در بخش‌های دیگر هستند و به همین دلیل است که به کل از ورزش غافل شده‌اند.

معصومی در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان این‌که ناامیدی خود را از ورزش استان با انحلال تیم فوتبال شهرداری بیشتر احساس کردم، تصریح کرد: انحلال آن تیم مانند ساختن قلعه و بارویی بزرگ و سپس تخریب آن بود.

این مربی جوان فوتبال شاغل در لیگ برتر نونهالان کشور گفت: امروز هم وقتی تیمی مانند سپاهان در لیگ برتر و مهم‌ترین رده فوتبال در حال رقابت با سایر بزرگان فوتبال کشور است مشاهده می‌کنیم که مسئولان ما حتی نام این تیم را نمی‌دانند و برای موفقیت‌های بچه‌های فوتبال استان اهمیتی قائل نیستند.

معصومی با بیان مشکلاتی که از بابت تیم‌داری برای زندگی شخصی‌اش ایجاد شده اظهار کرد: مجبور شده‌ام که همسر و فرزند را به خانه پدری بفرستم و خود به دلیل مشکلاتی که وجود دارد در خانه پدری خود زندگی کنم تا بلکه بتوانم از ابروی فوتبال استان در کشور دفاع کنم و اجازه ندهم که در عین فقیری و مظلومیت بلایی که بر سر تیم شهرداری یاسوج آمد بر سر این تیم بیاید.

این مربی شاغل در لیگ برتر فوتبال کشور گفت: مجبورم که برای اسکان تیم در شهرهای دیگر در روز مسابقات از آبروی شخصی خود هزینه کنم تا این بچه‌های عاشق فوتبال شب را در خیابان شهری که میهمان آن هستیم سپری نکنند درحالی‌که فریاد می‌زنم با 20 میلیون تومان ناقابل این مشکل ما برطرف می‌شود.

این مربی جوان فوتبال افزود: مشکل من این است که به فوتبال به‌خصوص فوتبال پایه‌ها عشق می‌ورزم و نمی‌توانم نسبت به استان و شهر خود و جوانان مستعدی که دارد بی‌تفاوت باشم.

measomi-sepahan-yasuj-3

برای پی بردن به وضعیت فوتبال استان کهگیلویه و بویراحمد و حمایت‌های مسئولان این استان از ورزش به سراغ سید پرویز موسوی رئیس هیئت فوتبال کهگیلویه و بویراحمد رفتیم و از وی در خصوص نحوه حمایت از ورزش و به‌خصوص فوتبال توسط مسئولان در این استان سؤال کردیم.

وی گفت: باید ابتدا تعریفی از مسئول داشته باشیم تا بعدازآن بتوانیم از نحوه کمک آن‌ها به ورزش سخن بگوییم.

موسوی گفت: قبل از هر چیز باید گفت که مسئولان این استان با تنها چیزی که آشنایی ندارند ورزش است و اصولاً ورزش را زیرمجموعه شغل و مدیریت خود نمی‌دانند.

رئیس هیئت فوتبال استان با بیان اینکه دیگر نباید در مورد مسئولان صحبت کنیم افزود: آن‌قدر در این زمینه گفته‌ایم و شما نوشته‌اید که دیگر فرقی به حال ما ندارد که از بی‌توجهی مسئولان به ورزش مطلبی عنوان کنیم.

وی تشریح کرد: تیم‌ها توسط عده‌ای جوان دلسوز اداره می‌شوند و اگر شما امروز از مسئولان ارشد استانی در خصوص حضور این تیم‌ها در لیگ‌های کشوری چیزی بپرسید مطمئناً کلمه‌ای نمی‌دانند.

موسوی با قدردانی از زحمات مربی جوان تیم فوتبال سپاهان یاسوج گفت: همه تیم‌ها و دسته‌جات ورزشی در استان ما بدون حمایت مسئولان در حال آبروداری برای ورزش استان هستند.

بنا بر این گزارش، تیم سپاهان یاسوج اکنون در رده دوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال نونهالان کشور قرار دارد و با کمی همت از سوی مسئولان این توانایی را دارد که در پایان فصل امسال لیگ برتر در جایگاهی بالا و هم‌طراز با بزرگان فوتبال کشور قرار گیرد.

خبرهای مرتبط

پربازديد