تاریخ درج خبر : 1395/08/12
کد خبر : ۵۵۷۲۸۰
+ تغییر اندازه نوشته -

(تصاویر) مراسم چهارمین سالگرد آیت‌الله سید کرامت الله ملک حسینی

مراسم بزرگداشت چهارمین سالگرد عروج «آیت‌الله سید کرامت الله ملک حسینی» با حضور اقشار مختلف مردم در مصلی امام خمینی (ره) یاسوج برگزار شد.

چهارمین سالگرد آیت‌الله سید کرامت الله ملک حسینی نماینده مردم استان در مجلس شورای خبرگان رهبری و نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با حضور آحاد مردم، سیاسیون، مسئولان نظامی و انتظامی در مصلی شهر یاسوج برگزار شد.

امام‌جمعه قم و عضو مجلس خبرگان رهبری در این مراسم گفت: مرحوم ملک حسینی شخصیتی مجاهد و خدمتگزار به نظام و مردم بود که در طول حیات پربرکتش توانست خدمات بی منت به مردم به‌ویژه عشایر جنوب کشور ارائه دهد.

مجاهدت در راه حق بزرگترین تعبیر مقام معظم رهبری از مرحوم آیت‌الله ملک‌حسینی بود

حسینی‌بوشهری از اساتید برجسته حوزه با اشاره به کرامات آیت‌الله‌العظمی ملک‌حسینی اظهار کرد: آن عالم مجاهد خدوم و مسئولیت‌پذیر و ولایتمدار به معنای تمام بود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: تکریم و تجلیل از علمای دین و از فقیهان به دلیل درجه ایمان و تقوایی است که در درون آن‌ها وجود دارد.

حسینی‌بوشهری در بخش دیگری از اظهارات خود در جمع مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در محل مصلای امام خمینی ‌شهر یاسوج در چهارمین سالگرد رحلت آیت‌الله ملک‌حسینی با بیان گوشه‌ای مبارزات آن عالم مبارز گفت: در نهضت اسلامی و قیام امام خمینی از سال ۴۲ آن عالم ربانی و مبارز در همه مراحل و در سخت‌ترین شرایط حضور داشت به‌نحوی‌که یکی از مجروحین مدرسه فیضیه بود.

وی از مرحوم آیت‌الله ملک‌حسینی به‌عنوان یکی از بزرگترین علمای جنوب کشور یاد کرد که در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد سوابق مبارزاتی روشن و آشکاری داشت و پیام امت را به عشایر جنوب می‌رساند.

این استاد برجسته حوزه‌های علمیه گفت: شهدا مرزبانان جغرافیایی به شمار می‌روند و علما مرزبانان فکری هستند که مرزبانان جغرافیایی را برای حفاظت از کشور تربیت کنند همچنان که با یک ندای امام راحل هزاران رزمنده وارد جبهه‌ها می‌شدند و جان خود را برای اسلام و میهن تقدیم می‌کردند.

حسینی‌بوشهری به پیام مقام معظم رهبری در هنگام وفات آیت‌الله‌العظمی ملک‌حسینی اشاره کرد و گفت: در این پیام به موضوعات مهمی اشاره شده که مهم‌ترین قسمت آنجایی است که رهبری معظم انقلاب مجاهدت در راه حق را یکی از اوصاف آن عام ربانی بر می‌شمارند.

عکس: سید امین صداقتی‌نیا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد