تاریخ درج خبر : 1395/08/13
کد خبر : ۵۵۷۳۴۴
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرعامل شرکت برق استان خبر داد:

برق‌رسانی به 23 روستای بالای 10 خانوار کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد از برق‌رسانی به 23 روستای بالای 10 خانوار این استان در سال جاری خبر داد و اظهار داشت: بر اساس سیاست‌های وزارت نیرو و شرکت توانیر، روستاهای بالای 10 خانواری که کد روستایی دارند از نعمت برق برخوردار می‌شوند.

barghrasani-02

داود راهزادی در بازدید از شبکه‌های برق‌رسانی روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 23 روستای بالای 10 خانوار این استان با اعتباری حدود 27 میلیارد ریال از نعمت برق برخوردار می‌شوند.

وی با بیان اینکه با برق‌رسانی به این روستاها جشن برق‌رسانی به روستاهای بالای 10 خانوار را در بهمن‌ماه امسال برگزار می‌کنیم، اظهار داشت: 18 روستا از این تعداد با استفاده از شبکه‌های برق و پنج روستای دیگر با استفاده از انرژی‌های نو از نعمت برق بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای برق‌رسانی به این روستاها حدود 46 کیلومتر شبکه فشار متوسط و هشت کیلومتر شبکه فشار ضعیف استفاده می‌شود.

راهزادی، تعداد ترانسفورماتورهای بکار رفته برای برق‌رسانی به این روستاها را 27 دستگاه عنوان کرد.

وی افزود: روستاهای دامور طسوج چرام، ده توت باشت، آینه بازار مهتاب چاروسا، موردراز سوق کهگیلویه، شاه‌نشین ممبی بهمئی، سیب مداب بویراحمد، سرتنگ لیراب دیشموک و بلربیشه بخش مرکزی کهگیلویه از مهمترین روستاهایی هستند که از نعمت برق در سال‌جاری بهره مند می‌شوند.

راهزادی گفت: اعتبارات این پروژه ها از محل بند (ه) تبصره شش قانون بودجه سال 95 کل کشور و براساس موافقتنامه برق‌رسانی به روستاها تخصیص داده می شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد