تاریخ درج خبر : 1395/08/13
کد خبر : ۵۵۷۳۴۷
+ تغییر اندازه نوشته -
با بررسی بازرسان صنعت و تجارت کهگیلویه و بویراحمد:

۱۵ تن برنج شپشک‌زده در یاسوج کشف شد

رئیس اداره نظارت و بازرسی صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد از کشف ۱۵ تن برنج‌ اروگوئه‌ای شپشکی در یاسوج خبر داد و گفت: انبارهای توزیع این برنج‌ها در کمترین زمان ممکن پلمب شدند.

139505261808575328401204

امیر جانی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج، اظهار داشت: بازرسان صنعت، معدن و تجارت در گشت مشترک با مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد برنج‌های شپشکی اروگوئه‌ای را کشف کردند که در کمترین زمان ممکن انبارهای توزیع این برنج‌ها پلمب و به عاملان گفته شد حق هیچ‌گونه توزیع تا زمان تعیین تکلیف نهایی را ندارند.

وی عنوان کرد: محموله‌ای برنج اروگوئه‌ای از استان‌های همجوار تأمین و در استان توزیع‌شده که در گشت مشترک بازرسان صنعت، معدن و تجارت و همچنین مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد در این برنج‌ها شپشک پیدا شده و اجازه توزیع تا تعیین تکلیف نهایی از طرف دستگاه‌ها متولی ازجمله معاونت غذا و داروی علوم پزشکی داده نشده است.

جانی‎پور ابراز کرد: عاملان حق هیچ‌گونه توزیعی تا انجام آزمایشات دانشگاه علوم پزشکی را ندارند که معلوم شود این شپشک‌ها طبیعی بوده یا اینکه قابل‌مصرف نیست و باید به بوشهر برگشت داده شود.

رئیس اداره نظارت و بازرسی صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: وضعیت برنج‌های اروگوئه‌ای شپشکی کشف‌شده تا روز یکشنبه 16 آبان ماه تعیین تکلیف می‌شود.

جانی‌پور بدون اشاره به میزان برنج‌های واردشده به استان کهگیلویه و بویراحمد از بوشهر که احتمال شپشکی بودن وجود دارد گفت: از توزیع 15 تن برنج شپشکی در انبارهای یاسوج جلوگیری شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد