تاریخ درج خبر : 1395/08/14
کد خبر : ۵۵۷۳۸۴
+ تغییر اندازه نوشته -
با موافقت مسئولان مركز اصلاح‌نژاد كشور کیلد خورد؛

اجرای طرح آمیخته‌گری بز بومی با نژاد سانن به روش تلقیح مصنوعی از کهگیلویه

مسئول اداره بهبود تولیدات دامی شهرستان کهگیلویه از موافقت مسئولان مرکز اصلاح‌نژاد کشور با شروع عملیات طرح آمیخته‌گری بز بومی با نژاد سانن به روش تلقیح مصنوعی در این شهرستان خبر داد و گفت: این طرح از 13 آبان اجرایی خواهد شد.

talebianpour

به گزارش سایت استان کهگیلویه و وبیراحمد به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان به همراه مدیر تولیدات دامی کهگیلویه از نمایشگاه بین‌المللی دام و طیور در تهران بازدید کرد.

در این بازدید محمدجعفر طالبیان پور به همراه کارشناسان آن معاونت ضمن بازدید از نمایشگاه مذاکراتی با چند شرکت جهت سرمایه‌گذاری در بخش خوراک دام و طیور داشته است.

 یکی از این مذاکرات، با مسئولین شرکت پیشگامان کشاورزی و صنعت کوثر دنا در خصوص راه‌اندازی مزرعه مرغ مادر و کارخانه جوجه‌کشی بوده که مدیرعامل شرکت مذکور گفت: در صورت راه‌اندازی این دو طرح حدود 80 نفر به‌صورت مستقیم شاغل خواهند شد.

وی گفت در صورت حمایت استاندار و ریاست سازمان جهاد کشاورزی و سایر مسئولین استانی جهت دریافت مجوزات لازم کلنگ افتتاح هر دو طرح در زمستان امسال در شهرستان‌های کهگیلویه و چرام به زمین زده خواهد شد.

همچنین در این سفر، طالبیان پور با صیاد نژاد، معاون مرکز اصلاح نژاد کشور طاهری، رئیس گروه اصلاح نژاد دام سبک کشور ملاقاتی کرد و پبشنهاداتی در خصوص شروع پروژه اصلاح نژاد دام سبک استان مطرح کرد.

مسئولین کشوری با شروع این پروژه موافقت کردند و مقرر شد ابن پروژه با آمیخته گری یکصد رأس گوسفند رومانف و هفتادوپنج رأس بز سانن از امسال در شهرستان کهگیلویه استارت بخورد.

در همین خصوص، دلداده، مسئول اداره بهبود تولیدات دامی شهرستان کهگیلویه که در این سفر کاری حضور داشت گفت: با توجه به همکاری خوب مدیر جهاد کشاورزی آمادگی کامل جهت اجرای پروژه‌های مذکور وجود دارد.

وی بیان کرد: گله‌های پایوت جهت اجرای پروژه‌ها مشخص شده است و از روز پنج شنبه 13 آبان عملیات طرح آمیخته گری بز بومی با نژاد سانن از به روش تلقیح مصنوعی به تعداد 50 رأس بز شروع خواهد شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • قلعه گفت:

    این کار اشتباه محضه و به اینده دامداری کهگیلویه آسیب جدی خواهد زد
    نژاد سانن شاید شیردهی خوبی داشته باشه ولی متعلق به آب وهوای سرد و خشک هست و در آب و هوای گرم و مطوب کهگیلویه رشد مناسبی نخواهد داشت
    بهتره که مسئولین طرح آمیزش با بز مورسیا رو پیگیری کنند که متعلق به جنوب اسپانیا و سازگار با اب و هوای گرم و مرطوبه و اخیرا تعداد زیادی از اون وارد استان کرمان شده

پربازديد