تاریخ درج خبر : 1395/08/14
کد خبر : ۵۵۷۳۹۶
+ تغییر اندازه نوشته -
استاندار مطرح کرد:

640 میلیارد بدهی اداره‌های کهگیلویه و بویراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: حدود 6 هزار و 400 میلیارد ریال مطالبات و بدهی نهادهای دولتی این استان بوده که پنج هزار میلیارد ریال آن عمرانی و مابقی نیز جاری است.

khademi

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا، سید موسی خادمی روز شنبه در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: بخش عمده‌ای از این بدهی‌ها مربوط به دولت گذشته و طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام سال‌های قبل است.

وی گفت: این میزان بدهی حدود سه برابر اعتبارات عمرانی سالانه کهگیلویه و بویراحمد است.

استاندار کهگیلویه و بویر احمد افزود: هرکدام از دستگاه‌های اجرایی تا سه روز آینده میزان بدهی و مطالبات خود را به سازمان برنامه‌وبودجه و اداره کل امور اقتصادی و دارایی این استان اعلام کنند تا از محل اسناد خزانه اسلامی تأمین و پرداخت شود.

خادمی بیان کرد: آن دسته از نهادهای دولتی استان که تا این مهلت میزان مطالبات و بدهی خود را اعلام نکنند، اعتباری نیز به آن‌ها اختصاص نمی‌یابد.

وی با اشاره به اهمیت وصول کامل درآمدهای مصوب کهگیلویه و بویراحمد، عنوان کرد: روش‌های جدید برای درآمدزایی و وصول کامل درآمدهای مصوب استان توسط دستگاه‌های اجرایی تعریف شود زیرا این امر در افزایش اعتبارات ملی سال آینده استان مؤثر است.

وی ابراز داشت: برای اجرای طرح‌های عمرانی کهگیلویه و بویراحمد باید از تجارب و ابتکارهای دیگر استان‌های کشور استفاده و از هرگونه راهکار و پیشنهاد ارائه‌شده در این زمینه استقبال و موانع اجرای آن‌ها از طریق استانی و ملی پیگیری می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با شیوه‌های قدیمی جذب اعتبار نمی‌توان طرح‌های عمرانی استان را تکمیل و به بهره‌برداری رساند.

خادمی گفت: انتظار می‌رود که مدیران اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با روش‌های جدید تأمین منابع مالی به‌منظور تکمیل و افتتاح طرح‌های عمرانی آشنا شده و در صورت امکان نیز از بانک‌های استان تسهیلات دریافت کنند.

وی گفت: هرگونه کم‌کاری در زمینه خدمت‌رسانی به مردم و کاهش مشکلات آنان پذیرفتنی نیست.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: اعتبارات سایر هزینه‌ای این استان در سال جاری 639 میلیارد ریال بوده که تا پایان 9 ماه سال جاری باید 454 میلیارد ریال معادل 70.95 درصد تخصیص یابد.

حسن نوروزی اظهار داشت: اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای استان از محل استانی و نفت یکهزار و 785 میلیارد ریال بوده که تا پایان 6 ماهه نخست سال جاری 892 میلیارد ریال تخصیص یافته است.

وی افزود: اعتبار مصوب طرح‌های ملی استانی شده 924 میلیارد ریال بوده که 209 میلیارد ریال آن از محل اسناد خزانه تخصیص یافته است.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کهگیلویه و بویراحمد درآمد عمومی مصوب سال جاری استان را 2 هزار و 230 میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: از این میزان تا پایان هفت‌ماهه سال جاری باید یکهزار و 300 میلیارد ریال وصول می‌شد که تاکنون یکهزار و 380 میلیارد ریال وصول شده و این میزان 6 درصد افزایش میزان وصول را نشان می‌دهد.

نوروزی بیان کرد: درآمد عمومی مصوب پیش بینی شده استان برای سال آینده 2 هزار و 380 میلیارد ریال است که به سازمان برنامه‌وبودجه کشور اعلام‌شده و این میزان 12 درصد نسبت به درآمد مصوب سال جاری استان افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: بر اساس مصوبه مهر سال جاری هیئت‌وزیران باید دستگاه‌های اجرایی در زمینه اعتبارات هزینه‌ای در 6 ماهه باقی‌مانده امسال در حوزه‌های بکار گیری نیرو، خرید خودرو، تأمین مواد مصرف و ملزومات اداری، خرید، یا اجاره ساختمان اداری جدید و نوسازی تجهیزات اداری باید صرفه‌جویی کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد