تاریخ درج خبر : 1395/08/14
کد خبر : ۵۵۷۴۲۱
+ تغییر اندازه نوشته -

اهدای عضو مرد ۶۵ ساله دهدشتی به ۳ بیمار زندگی دوباره بخشید

مسئول هماهنگی تیم پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: مرحوم «محمد زمان ایران‌زاد» ۶۵ ساله از اهالی روستای راک شهرستان کهگیلویه بر اثر خون‌ریزی مغزی دچار مرگ مغزی شده با اهدای اعضای خود به ۳ بیمار زندگی دوباره بخشید.ehdaye ozve

به گزارش خبرگزاری سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، ساسان عباسی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اهدای عضو اهدای زندگی است، اظهار داشت: از همه‌کسانی که در ترویج فرهنگ انسانی و اخلاقی اهدای عضو فعالیت دارند تشکر می‌کنم.

مسئول هماهنگی تیم پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: امروز با رضایت خانواده نوع‌دوست و با عاطفه مرحوم محمد زمان ایران‌زاد سه عضو از اعضای بدن این مرحوم با تلاش تیم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و شیراز در بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت جدا و به بیماران نیازمند اهدا شد.

وی با بیان اینکه مرحوم محمد ایران‌زاد 65 ساله از اهالی روستای راک شهرستان کهگیلویه بر اثر خون‌ریزی مغزی دچار مرگ مغزی شده بود، افزود: از این بیمار مرگ مغزی 2 کلیه و کبد جدا و جهت پیوند به بیماران نیازمند به شیراز انتقال داده شد.

عباسی با بیان اینکه امسال این مورد پانزدهمین بیمار مرگ مغزی استان است که اعضای بدنش اهدا می‌شود، عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون اعضای شش بیمار مرگ مغزی در شهرستان کهگیلویه به بیماران نیازمند اهدا شده است.

وی با بیان اینکه واحد فراهم آوری پیوند اعضا از سال 1390 در دانشگاه یاسوج راه‌اندازی شده، گفت: امسال از تعداد 15 بیمار مرگ مغزی در استان کهگیلویه و بویراحمد تعداد 52 عضو به بیماران نیازمند پیوند زده شده است.

عباسی افزود: در مدت پنج سال گذشته در استان کهگیلویه و بویراحمد 194 مورد اهدای عضو انجام و از این تعداد 520 عضو از این بیماران مرگ مغزی به بیماران نیازمند اهدا شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد