تاریخ درج خبر : 1395/08/15
کد خبر : ۵۵۷۴۵۲
+ تغییر اندازه نوشته -

تاکید معاون استاندار بر اتمام عملیات عمرانی فرودگاه در زمان مقرر

بازدید معاون عمرانی استاندار از پروژه بهسازی سطوح پروازی فرودگاه یاسوجنیک اقبالی، معاون امور هماهنگی استاندار در بازدیدی سرزده، از عملیات اجرایی بهسازی عوامل پروازی فرودگاه یاسوج در جریان روند اجرای روکش باند و مشکلات مربوط به آن قرار گرفت.

img_20161106_193131
به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی فرودگاه ، در این بازدید، یوسف عمادی معاون فرودگاه یاسوج ضمن بیان توضیحاتی در مورد طرح های پروازی بررسی شده در فلایت چک دستگاه های کمک ناوبری فرودگاه که اخیراً مورد وارسی قرار گرفته،  گفت :مانع زندان همچنان مهمترین عامل بازدارنده در استفاده از طول باند افزوده شده خواهد بود.
نیک اقبالی نیز با بیان اینکه از سر گیری پروازها از دغدغه های مهم استان است، ضمن تشکر از فعالیت های شاخص عمرانی که طی دو سال گذشته در فرودگاه انجام شده، گفت: انتظار می رود با توجه به نزدیک بودن فصل بارش های آسمانی،عملیات اجرایی روکش باند طبق برنامه زمان بندی شده به اتمام برسد.
وی همچنین از روند اجرای عملیات زهکش سطح باند بازدید کرد و مشاور پروژه نیز در این مورد توضیحاتی را ارائه داد .
گفتنی است عملیات زهکشی سطح باند با هدف جمع آوری آب های زیر سطحی ای اجرا می شود که در فصول بارانی و سرما از طریق شیارهایی که به مرور زمان بر روی سطح باند ایجاد شده ، به سطح باند می رسد و در مواقعی با ایجاد یخبندان، ایمنی نشست و برخاست هواپیماها را به خطر می اندازد. بدین منظور باایجاد برش هایی بر روی باند و قرار دادن لوله های کاروگیت در عمق یک متری و فراهم کردن بستری مناسب، این آبها به کانال های زهکشی انتقال داده می شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد