تاریخ درج خبر : 1395/08/15
کد خبر : ۵۵۷۴۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -

پرونده خرید کارخانه سنگ‌شکن و اسفالت بسته شد/ رد مصوبه شهرداری یاسوج توسط کمیته تطبیق

سرانجام و پس از کش‌وقوس‌های طولانی و همچنین اظهارنظر موافقان و مخالفان خرید کارخانه سنگ‌شکن شهرداری یاسوج کمیته تطبیق رأی بر ابطال این معامله داد.

sangshekan-01

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فصلی نو، خرید کارخانه سنگ‌شکن و آسفالت توسط شهرداری یاسوج که دو هفته پیش با رأی برخی از اعضای شورای شهر به تصویب رسیده بود واکنش‌های مختلفی را به همراه داشت که بنا به اخبار رسیده این مورد در کمیته تطبیق به رأی گذاشته‌شده اما اعضای این کمیته رأی بر ابطال این معامله دادند.

مرتضی فروغی فرد، عضو شورای شهر یاسوج در این ارتباط به فصلی نو گفت: کارگروه تطبیق در هر شهرستان با ترکیب نماینده قوه قضاییه، فرماندار و نماینده شورای استان، مصوبات شورای شهر را به لحاظ مغایرت یا عدم مغایرت با قانون بررسی می‌کنند و این مصوبه شورا پیرامون خرید کارخانه سنگ‌شکن و اسفالت به زعم دوستان در کمیته تطبیق بر اساس ۴ و ۵ آیین‌نامه معاملاتی شهرداری تائید نشد.

در همین حال سعید پایدار که از مخالفین سرسخت خرید سنگ‌شکن و آسفالت مذکور بود گفت: بنده الآن در یاسوج حضور ندارم اما در همین ارتباط بندهای قانونی و غیرقانونی را در جلسه علنی شورا ذکر کردم.

سعید پایدار بیان کرد: به‌هرحال تلاش ما این است آن چیزی که به صلاح و مصلحت مردم و شهرداری است رخ دهد.

سرافراز اردشیری دیگر عضو شورای شهر یاسوج بود که در این زمینه اظهار داشت: خب حق مطلب همین بود و باید هم این‌چنین می‌شد چراکه خیلی‌ها ناراضی بودند.

اردشیری ادامه داد: من هم همان زمان اعلام کردم و داد زدم که انتشار فراخوان با این مبلغ در یک روزنامه محلی خلاف قانون است و حداقل باید در سه روزنامه کثیر انتشار و در دو یا ۳ نوبت منتشر شود که متأسفانه برخی از دوستان مخالفت کردند که دراین‌بین فقط من و آقایان پایدار و امیری مخالفت خود را اعلام کردیم.

وی گفت: علاوه بر همه این‌ها مشکل دیگری که در تصویب خرید این کارخانه وجود داشت این بود که چون فراخوان عمومی ‌شده بود نیازی به ترک تشریفات نبود و بهترین راه این است که با توجه به اینکه مجوز احداث سنگ‌شکن در زمان آقای مهندس بهرامی، در دو پشته دشت روم اخذ شده بود، شهرداری خود اقدام به احداث کارخانه کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد