تاریخ درج خبر : 1395/08/15
کد خبر : ۵۵۷۴۷۷
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان خبر داد:

تدوین اطلس آسیب‌های اجتماعی در مدارس کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل آموزش‌وپرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: اطلس آسیب‌های اجتماعی در مدارس به این استان به‌عنوان اولین استان کشور تدوین شده است.

zare-pour-04

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایسنا، هادی زارع پور در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر استان افزود: در طرح اطلس آسیب‌های اجتماعی 50 آسیب ازجمله اعتیاد شناسایی شده‌اند.

وی بیان کرد: نقشه مدارس در معرض آسیب‌های اجتماعی استان آماده و مهیا شده است که در این نقشه فراوانی این آسیب‌ها و عناوین آن‌ها مشخص و راهکارهایی برای کاهش آن‌ها پیش‌بینی‌شده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: طرح نمادنظام مراقبت از آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزی به‌عنوان پایلوت در 6 استان کشور در حال برگزاری است که استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از این 6 استان است.

زارع پور تصریح کرد: با توجه به اینکه پیشگیری مقدم بر درمان است و تمام تلاش ما این است که با استفاده از راهکارهای پیشگیرانه بتوانیم نهضت فرهنگی پیشگیری را با کارهایی نظیر ایجاد حساسیت در خانواده‌ها و ترویج فرهنگ خود مراقبتی در بین دانش آموزان و نوجوانان در سطح مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد و در بین خانواده‌های دانش آموزان ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: برای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر باید از موازی کاری بر حذر باشیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: از 22 تا 28 آبان ماه به نام هفته پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در سطح مدارس این استان برگزار می‌شود.

زارع پور افزود: نامگذاری روزهای این هفته ابلاغ شده است و قرار است بر اساس آن در سطح مدارس شهرستان‌ها و آموزش‌وپرورش استان برنامه‌های متنوعی داشته باشیم.

وی گفت: برگزاری سه همایش بزرگ در شهرستان‌های بویراحمد، گچساران، کهگیلویه و بهمئی، برنامه‌های نمادین فرهنگی-ورزشی، تهیه و نصب بنر تبلیغاتی لازم در زمینه مربوطه در شهرستان‌های استان، تیزر تبلیغاتی زیرنویس از طریق صداوسیمای مرکز استان از برنامه‌های پیش‌بینی‌شده هفته پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی مدارس استان هستند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: انتخاب همیار پیشگیری از میان دانش آموزان برای کمک به اجرای برنامه‌های خود مراقبتی، تجلیل از کمیته‌های فعال در سطح استان، حضور کارشناسان مربوطه در صداوسیمای مرکز استان، برگزاری نمایشگاه‌ها، جشنواره‌ها و مسابقات فرهنگی از دیگر برنامه‌های هستند که برای هفته پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی مدارس استان پیش‌بینی‌شده‌اند.

زارع پور اضافه کرد: با توجه به اینکه دغدغه همه مسئولان استان پیشگیری از اعتیاد به‌ویژه در میان جوانان، نوجوانان و دانش آموزان است، جریان سازی فرهنگی، آگاهی بخشی صحیح و اطلاع‌رسانی به موقع می‌تواند در این زمینه تأثیرگذار باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد