تاریخ درج خبر : 1395/08/15
کد خبر : ۵۵۷۴۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -
گزارش؛

زخم محرومیت بر چهره مردمان زیلایی بویراحمد (تصاویر)

علیرغم شعارهای رنگارنگ مسئولین در ادوار مختلف، هنوز زخم محرومیت بر چهره زیبای مردمان این دیار باقی است. مردمانی که در هوش استعداد نشان داده‌اند که محروم نیستند و ۵۰۰ فارغ تحصیل لیسانس، فوق‌لیسانس و دکترا از این موضوع حکایت می‌کند.

56581

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایل بانو، به همت موسسه مردم‌نهاد زیست‌محیطی نهضت سبز زاگرس با همکاری خیرین و گروها مردم‌نهاد ازجمله کانون محله تهران (تهران ویلا) و آموزش‌وپرورش عشایر کهگیلویه و بویراحمد در طرح جشن سر رسید سفید که در یک ماه گذشته در استان برگزار شد میزان زیادی وسایل آموزشی جمع‌آوری و به مناطق محروم زیلایی کهگیلویه و بویراحمد ارسال شد.

به گفته امید سجادیان دبیر اجرایی انجمن زیست‌محیطی نهضت سبز زاگرس هدف از برگزاری این برنامه جلب مشارکت‌های مردمی در جهت رفع محرومیت در برخی از مناطق استان است.

وی افزود: اهدا لوازم‌التحریر و کیف و لباس به دانش آموزان مدارس روستاهای محروم دهستان زیلایی کمک کوچکی است که همه افراد می‌توانند با شرکت در این طرح کمک‌های خود را به دست افراد نیازمند برسانند.

سجادیان گفت: امید هست که این‌چنین کارهای خیر در استان ما فرهنگ‌سازی شود تا بتوانیم هرچند کوچک اما از ته دل خوشحالی را به درب منازل مناطق محروم استانمان ببریم و تقدیم مردم مهربان و با صفای این مناطق کنیم.

دبیر اجرایی انجمن زیست‌محیطی نهضت سبز زاگرس با بیان اینکه این کمک‌ها در این مرحله ختم نمی‌شود و سری دوم هم در تهران آماده انتقال به یاسوج و مناطق محروم استان است، گفت: این کمک‌ها مختص به لوازم‌تحریر و پوشاک نیست، انشالا با کمک خیرین در زمینه توانمندی و اشتغال مناطق محروم بتوانیم کار کنیم

وی افزود: جا دارد از تمام دوستانی که در این راه کمک کردند به‌خصوص سازمان محیط‌زیست استان و خانم رحمتی و خانم حسن نیا که در جمع‌آوری کمک‌ها در تهران ما را یاری کردند تشکر لازم را داشته باشیم.

دهستان زیلایی با ۱۴ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بویراحمد است و نزدیک به ۵۸ روستا و آبادی بزرگ و کوچک دارد که در میان کوه‌های سخت گذر زاگرس جا خوش کرده‌اند.

تا ۲۰ سال پیش این منطقه حتی راهی هم نداشت چه برسد به برق و آب و … اما اگرچه خدماتی به این منطقه ارائه شده اما هنوز رنگ محرومیت بر جای‌جای آن هویداست و با نام آن عجین شده است.

علیرغم شعارهای رنگارنگ مسئولین در ادوار مختلف، هنوز زخم محرومیت بر چهره زیبای مردمان این دیار باقی است. مردمانی که در هوش استعداد نشان داده‌اند که محروم نیستند و ۵۰۰ فارغ تحصیل لیسانس، فوق‌لیسانس و دکترا از این موضوع حکایت می‌کند.

امیدواریم که مسئولان استانی و کشوری با دیدن همچنین خبرهایی در راستای محرومیت‌زدایی در کنار افرادی که تنها انگیزه آن‌ها کار خیر و کمک به افراد نیازمند هست قرار بگیرند و یاریگر آن‌ها باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • پاتاوه گفت:

    امیدواریم رسانه های اگاه وبیدارودرداشنای استان این مناطق بسیارمحروم رافراموش نکنندوازمسولان ومتولیان مداوم گزارش واطلاع رسانی نمایندکه واقعاهم همینطوربوده وهست وخواهدبود ازمسولین استانی نمایندگان مجلس استاندارنیروهای نظامی امنیتی تشکل هاوصنوف وان جی اوهاوسمن ها وسایرادارات بهزیستی کمیته امدادهلال احمرعاجزانه تقاضامی شودبه مشکلات مناطق محروم استان توجه داشته باشندارگان های دینی مذهبی تبلیغات اسلامی اوقاف وامورخیریه ستاداقامه نمازخودرادیووتلویزیون هم قطامی توانندنقش برجسته ومهمی داشته باشندازظرفیت شبکه های مجازی هم می توان بهره گرفت

پربازديد