تاریخ درج خبر : 1395/08/17
کد خبر : ۵۵۷۶۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -

حاشیه‌های حضور خرازی در دانشگاه آزاد یاسوج/ سر دادن شعار مرگ بر «خاتمی» و «احمدی‌نژاد»

جلسه دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج که با حضور سید محمدصادق خرازی مشاور ارشد سید محمد خاتمی برگزار شد، با تنش و درگیری همراه شد.

daneshgah-azad-yasuj-sadegh-kharazi-17-8-95-4

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از بویرنیوز، سید محمدصادق خرازی با دعوت انجمن اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج در جمع دانشجویان این دانشگاه حاضر شد که سالن جلسه دقایقی با تنش و درگیری همراه شد.

 جمعی از دانشجویان موسوم به اصلاح‌طلب در این جلسه شعارهای «مرگ بر احمدی‌نژاد»، «زنده‌باد اصلاحات» سر می‌دادند و برخی دیگر از دانشجویان در پاسخ به آن‌ها شعار «مرگ بر خاتمی» می‌دادند.

به گزارش کبنا، این درگیری از زمان شروع شد که برخی از دانشجویان هنگام سؤال «مرگ بر احمدی‌نژاد» و «درود بر اصلاحات» سر می‌دادند؛ و دانشجویان اصولگرا با شعارهای «مرگ بر اصلاحات» مرگ بر خاتمی به شدت پاسخ آن‌ها را می‌داند.

daneshgah-azad-yasuj-sadegh-kharazi-17-8-95-17

درگیری تا جایی پیش رفت که «خرازی» سخنران این جلسه خطاب به دانشجویان گفت: واقعاً اینجا دانشگاه است، گمان نکنم. دانشگاه با ظرفیت‌تر این‌ها است.

 خرازی: هر دولتی حاکم باشد دشمن کار خود را می‌کند

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان گفت: جوانان ایران اسلامی باید به داشتن کشوری مظهر امنیت افتخار کنند.

 سید محمدصادق خرازی عصر دوشنبه، ۱۷ آبان ماه که در نشستی با عنوان «تحلیل رخدادهای ۱۳ آبان و مسائل روز» یه دعوت انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام (ره) دانشگاه آزاد واحد یاسوج سخن می‌گفت، با اشاره به تسخیر سفارت آمریکا افزود: نمی‌توانیم از کنار این واقعه بزرگ بگذریم که بر جنگ، استقلال، حیات و ثبات جمهوری اسلامی تأثیر داشت اسناد و قرائن نشان می‌دهد که سفارت آمریکا قرارگاه سرکوب و انهدام نظام اسلامی ایران شده بود.

وی بیان کرد: اشغال سفارت آمریکا برای عده‌ای قدرت و برای عده‌ای انزوا و زوال را به همراه داشت همچنین برای عده‌ای ثبات و برای عده‌ای بی‌ثباتی، حصر و زندان به دنبال داشت. این پدیده و واقعه بزرگ خوشایند یا تلخ در ثبات و حیات نظام اسلامی تأثیرات مهمی داشت.

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان خاطرنشان کرد: مهمترین آرمان جوان امروز پیشرفت، توسعه، آزادی، امنیت و استقلال است و در چنین مسیری مهمترین واقعه‌ای که رخ داده است بیداری و آگاهی مردم و تصمیماتی بود که مردم در صحنه سیاسی ایران گرفتند.

خرازی تصریح کرد: قدرت‌های جهانی در دوران مدیریت بازرگان و رجایی در پی زوال نظام نوپای ایران اسلامی بودند همچنین استکبار جهانی از طرق مختلف از جمله حمله به طبس و کودتا به دنبال منهدم کردن چارچوب نظام سیاسی ایران بود.

وی ادامه داد: جوانان ایران اسلامی باید افتخار کنند که کشوری مظهر امنیت دارند و امروز درصد امنیت و ثبات بعلت مجاهدت‌های مردم، ایستادگی و مقاومت رزمندگان در دفاع مقدس داشتند و این روزها در کشورهای عراق و سوریه دارند، تضمین شد و کسی نمی‌تواند منکر این واقعیت و حقیقت شود.

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان عنوان کرد: شعارهای آسمان کوب نمی‌توان داد، از دوران اصلاحات عقلانیت رشد می‌کند و چنین عقلانیتی است که استقلال و امنیت را در وجود انسان به وجود آورد. محال است یک کشور ادعای پیشرفت و توسعه را داشته باشد اما با مفاهیم آزادی، دموکراسی و مردم‌سالاری بیگانه باشد.

خرازی در خصوص برجام بیان کرد: دیپلماتی قوی‌تر از رهبر معظم انقلاب در کشور نمی‌شناسم چراکه زوایای موضوعات مختلف از جمله برجام را دقیق بررسی می‌کنند و برجام زیر نظر ایشان و شورای عالی امنیت ملی کشور بوده است. اشتباه «بَیِن» است اگر کسی بیان کند که برجام مائده آسمانی است و ما چاره‌ای جزء مذاکره و برجام نداشته‌ایم. به برجانم انتقاد دارم اما فرجام نیست باید بگذاریم به نتیجه برسد بعد در موردش اظهارنظر کنیم.

وی تأکید کرد: نرمش قهرمانانه نشان از قدرت و پتانسیل نظام اسلامی است، برجام تمام نشده و شایسته نیست که برجام های دیگر مطرح شود. در تاریخ ۱۰۰۰ ساله ایران چه موقعی ایران چنین حضور و قلمرویی را در منازعات خاورمیانه داشت، ایران اسلامی هم‌اکنون قدرت مطلقه در منطقه است.

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان افزود: در شرایطی جمهوری اسلامی مذاکره کرده و برجام را امضاء کرد که هفت قطعنامه بین‌المللی علیه ما وجود داشت، پول کشور ارزشی نداشت، نفت ما را با التماس و با کالاهای بنجل می‌فروختیم، داروهای قاچاق وارد کشور می‌شد، اکثر پروژه‌ها تعطیل و چارچوب کشور قفل شده بود. بی‌انصافی است که ما بر دوره قبل بتازیم اما زمانی می‌توانیم صحبت کنیم که بر اساس آمار باشد. مذاکره پروسه است و نیاز به زمان دارد و این زمان تجربه‌ای است که دارد انجام می‌شود.

خرازی ادامه داد: مقام معظم رهبری برای اینکه در کشور دوقطبی به وجود نیاید، تصمیم حکیمانه‌ای برای حضور نیافتن یک فرد در انتخابات ریاست جمهوری گرفت. هرکس بخواهد رهبری را به نعف خود هزینه کند به کشور خدمت نکرده است.

وی گفت: به نام دموکراسی و آزادی و حقوق بشر، بی‌رحمانه‌ترین جنایات از سوی قدرت‌های خارجی بر ملت‌های اسلامی تحمیل می‌شود و انسان‌های بی‌گناهی زیادی در کشورهای اسلامی کشته می‌شوند.

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان تصریح کرد: باید در کشور طوری عمل نکنیم که قدرت و امنیت کشور زیر سؤال برود، هرکس از جریانات سیاسی به‌گونه‌ای عمل کند که این قدرت و امنیت کشور خدشه‌دار شود به خودمان خیانت کرده‌ایم.

خرازی خاطرنشان کرد: زخمی‌های گروهک‌های تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره در بیمارستان‌های اسرائیل درمان می‌شوند و تیمارکننده جریان تروریست هستند و به‌عنوان یک اصلاح‌طلب می‌گویم باید دست بسیجیان، رزمندگان و سپاه پاسداران ایران اسلامی را بوسید که این امنیت را در کشور به بار آوردند و امنیت کشور را حفظ کرده‌اند. ما باید قدردان نعمت بسیج و نیروهای امنیتی باشیم.

وی در خصوص بهاء دادن به جوانان عنوان کرد: هر وقت موقع دفاع می‌شود می‌گویند جوانان اما موقع قدرت که می‌شود نوبت پیران خردمند است درحالی‌که پیران و جوانان با هم می‌توانند کشور را توسعه و رشد دهند و زیبنده نیست که یک نفر ۳۰ سال وزیر باشد. حمالی مال جوانان است، اما قدرت مال جوانان نیست.

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان ادامه داد: در رابطه با بهاء دادن به جوانان دولت یازدهم کاستی‌هایی دارد درحالی‌که می‌توانست بهتر از این عمل کند. دولت تدبیر و امید و آقای روحانی در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اشتغال، امنیت، اقتدار و قدرت سیاست داخلی و خارجی، آزادی مطبوعات می‌تواند آمار قابل قبولی دهد.

خرازی در خصوص حمله به سفارتخانه‌های آمریکا، انگلستان و عربستان بیان کرد: ماهیت سفارت آمریکا از انگلستان و عربستان جداست، عربستان مشکوک بود و حمله به سفارت عربستان و انگلستان ضربات بدی هم به نظام وارد کرد البته رهبر معظم انقلاب با این قضایا مخالفت کردند و با عاملان این حوادث برخورد لازم صورت گرفت.

وی در خصوص اشغال سفارت آمریکا افزود: نظام اسلامی این‌قدر ظرفیت دارد که در مورد تسخیر سفارت آمریکا بحث شود که آیا اگر این کار صورت نمی‌گرفت جنگ تحمیلی رخ می‌داد، پول‌های ایران بلوکه نمی‌شد و کودتا نمی‌کردند.

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان گفت: بدترین رئیس‌جمهور ایران اسلامی احمدی‌نژاد بود و بیشترین حمایت را نظام از احمدی‌نژاد کرده است در ابتدای دولت احمدی‌نژاد تمام شاخص‌های کشور از جمله فقر، فحشا و سیار موارد را ببینید بعد در مورد دولت یازدهم اظهارنظر و ارزیابی کنید.

خرازی تأکید کرد: از اولین روز تا آخرین روزی که نفت در کشور فروخته شده (قریب به یک قرن) ۶۲۷ میلیارد دلار بوده اما موقع دولت احمدی‌نژاد سرکار آمد ۳۰ میلیارد دلار پول در خزانه و سپرده‌های خارجی بود و ۷۸۰ میلیارد دلار محاسبه کردند طی هشت سال نفت فروخته شده است.

وی افزود: طی چند دهه گذشته توسعه و پیشرفت ایران را ببینید و طی هشت سال دولت احمدی‌نژاد ببینید که چه کارهایی شده است، ده‌ها مدیر آقای احمدی‌نژاد به دلیل تصرف در قوانین و در هزینه‌ها در زندان به سر می‌برند تازه رعایت می‌کنند و اعلام نمی‌کنند.

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان خاطرنشان کرد: کشور ایران اسلامی دو سرمایه عظیم نیروی انسانی و معادن، نفت و گاز دارد چرا با سرمایه‌های کشور این کار می‌شود. باید شرایط را در کشور فراهم کنیم و راه مبارزه با فساد، فحشا، تبعیض و دوگانگی، شفاف بودن جامعه در پناه آزادی قلم و بیان بر اساس قانون است و تا زمانی که آزادی قلم و بیان محدود شود قدرت بیان و کلام از مبارزه با استکبار، استعمار گرفته می‌شود.

خرازی عنوان کرد: برخی از دوستان اصلاح‌طلب از هر مستبدی مستبدترند یک‌کلام در رابطه با یک موضوعی زدم هزاران تهمت به من زدند که باید روز قیامت پاسخگو باشند. ما باید همدیگر را تحمل کنیم و با تحمل یکدیگر اهانت نباید کرد.

وی خطاب به دانشجویانی که در سالن شعار مرگ بر فتنه‌گر و مرگ بر احمدی‌نژاد سر می‌دادند، گفت: باید مرگ را نثار بیگانگان و دشمنان که نمی‌خواهند پیشرفت، امنیت، توسعه، دین‌داری و فرهنگ داری در بین مردم ایران اسلامی قرار بگیردف کنیم نه نثار خود کنیم. بیاید بیاموزیم که زشتی‌ها و آلودگی‌ها را تبدیل به موفقیت‌هایی کنیم که آرمان امام خمینی (ره) و شهدای ما بوده است.

به گزارش ایسنا، سالن جلسه دقایقی با تنش و تشنج همراه شد و جمعی از دانشجویان موسوم به اصلاح‌طلب در این جلسه شعارهای «مرگ بر احمدی‌نژاد»، «زنده‌باد اصلاحات» سر می‌دادند و برخی دیگر از دانشجویان در پاسخ به آن‌ها شعار «مرگ بر فتنه‌گر» می‌دادند که با تلاش‌ها و ورود نیروهای حراست دانشگاه فضای سالن آرام و دانشجویان را به خویشتن‌داری دعوت کردند.

سید محمدصادق خرازی، رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان ضمن گرامیداشت یاد آیت‌الله سید کرامت الله ملک حسینی نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: آیت‌الله ملک حسینی عالم بزرگ، فقیه و مجاهد نستو و یار امام راحل بودند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • متمول گفت:

    لجن پراکن دروغگوی کثیف این سایت رو به لجن کشیدی

  • شهروتد گفت:

    از سایت استان که همیشه بی طرفانه گزارش هارو مینویسه بعید بود که حاشیه های جلسه رو اینگونه گزارش بده. شخصا تو جلسه حضور داشتم و چنین چیزی نبود. با هر تریبون دانشجویان اصلاح طلب، دانشجویان طیف مقابل شعارهای مرگ بر فتته گر و مرگ بر خاتمی سر دادن و مزاحم صحبتهای این طیف دانشجویی شدن. که با این نوع برخورد، یکی از دانشجویان اصلاح طلب به شدت عصبانی شد و شعار مرگ بر احمدی نژاد رو سر داد که با مخالفت شدید مجری برنامه و دیگر دوستان اصلاح طلب مواجه شد و خود دوستان مانع صحبتهای ایشون شدن. انتظار میره سایت شما خودش خبرنگار برای چنین مجالسی داشته باشه و از دیگر سایتها چنین دروغ هایی رو نشر نده.

پربازديد