تاریخ درج خبر : 1395/08/17
کد خبر : ۵۵۷۶۴۶
+ تغییر اندازه نوشته -
نماینده شهرستان کهگیلویه:

عملیات خاکبرداری پتروشیمی دهدشت تا پایان هفته آینده اجرایی می‌شود

نماینده شهرستان کهگیلویه گفت: شرکت‌های پیمانکار استان شناسایی، اسناد مناقصه واگذار و تا پایان هفته آینده دستگاه‌های مهندسی وارد محوطه پتروشیمی دهدشت شده و عملیات اجرایی خاکبرداری و احداث ساختمان‌های غیرصنعتی آغاز می‌شود.

adal hashemi - 6

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، عدل هاشمی پور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نزدیک به 11 سال است که مردم شهرستان کهگیلویه چشم انتظار احداث پتروشیمی دهدشت هستند.

نماینده شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده با اشاره به اینکه محصول این مجتمع پتروشیمی پلی اتیلن سنگین است، گفت: فراخوان برای اجرای پروژه ساختمان‌های غیر صنعتی پتروشیمی دهدشت انجام و به زودی مناقصه برگزار و پیمانکار مشخص می‌شود.

هاشمی پور با بیان اینکه توسط مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج فارس 32 میلیارد تومان اعتبار برای انجام عملیات خاکی و ساختمان‌های غیر صنعتی در نظر گرفته شده، افزود: شرکت‌های پیمانکار استان شناسایی، اسناد مناقصه واگذار و به زودی دستگاه‌های مهندسی وارد محوطه پتروشیمی دهدشت شده و خاکبرداری و احداث ساختمان‌های غیرصنعتی آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه برای احداث مجتمع پتروشیمی دهدشت نزدیک به 400 میلیون دلار نیاز داریم، عنوان کرد: بخشی از این اعتبار ریالی و بخشی دیگر ارزی که در بخش ریالی برای فاز اول از سرمایه شرکت هلدینگ 32 میلیارد تومان برای انجام عملیات خاکبرداری و ساختمان‌های غیر صنعتی تخصیص داده شده است.

هاشمی پور با بیان اینکه تا پایان هفته آینده عملیات خاکبرداری و احداث ساختمان‌های غیرصنعتی پتروشیمی دهدشت آغاز می‌شود  افزود: عملیات ساختمان‌های صنعتی این مجتمع بزرگ باید به صورت E.P.C.F ( مهندسی، تهیه کالا، اجرا و تامین منابع مالی ) برگزار شود که الان فراخوان آن انجام و شرکت‌های داخلی و خارجی زیادی استقبال کرده‌اند.

وی تصریح کرد: بعد از انجام مناقصه و مشخص شدن پیمانکار ظرف مدت دو ماه آینده عملیات اجرایی ساختمان‌های صنعتی نیز آغاز و هر دو مجموعه در کنار همدیگر فعال می‌شوند.

هاشمی پور با اشاره به اینکه حق جوانان شهرستان کهگیلویه است که در پتروشیمی دهدشت مشغول به کار شوند، گفت: مواد اولیه پتروشیمی دهدشت از خط لوله اتیلن غرب به طول 68 کیلومتر تامین که مقدمات آن نیز فراهم شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد