تاریخ درج خبر : 1395/08/19
کد خبر : ۵۵۷۶۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -

دستگاه ها باید اعتبارات سفر دولت را از وزارتخانه هایشان پیگیری کنند

اجرای 46 طرح عمرانی و اقتصادی مصوب سفر رئیس جمهوری و کاروان تدبیرو امید به کهگیلویه و بویراحمد به طور رسمی آغاز شد.

 به گزارش سایت استان کهگیلویه وبویراحمد به نقل از ایرنااستاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست رسمی پیگیری طرح‌های مصوب سفر اعضای هیات دولت به استان تاکید کرد که روند اجرایی و عملیاتی طرح‌های مصوب سفر باید به طور منظم و هر 2 هفته یکبار گزارش گیری شود.

به گفته سید موسی خادمی هیچ دلیلی برای توقف و سهل انگاری در روند اجرا پذیرفتنی نیست.
این نخستین نشست رسمی پیگیری طرح‌های مصوب سفر اعضای هیات دولت به کهگیلویه و بویراحمد به ریاست استاندار بود.
خادمی یادآور شد : برخی طرح‌های مصوب سفر هیات دولت به استان، خود دارای ردیف‌های مشخص در بودجه سنواتی هستند که در این راستا دستگاه‌ها موظفند با قاطعیت و پیگیری محکم روند جذب اعتبارات مصوب با سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مربوطه خود را به طور مستمر رصد کنند.
وی افزود: برخی طرح‌ها نیز دارای ردیف‌های اعتباری مشخص نیستند و تنها در سفر هیات دولت اعتباری برای آنها پیش بینی شده که دستگاه‌ها باید گزارشی را از نحوه و زمان بندی در اجرای طرح‌های خود در اسرع وقت و تا پایان هفته جاری اعلام کنند.
46 طرح با اعتباری افزون بر 9 هزار و 600 میلیارد ریال در سفر هیات دولت به کهگیلویه و بویراحمد مصوب شد.
این طرح‌ها در حوزه‌های راهسازی، بهداشت و درمان، کشاورزی، آب و فاضلاب، علمی و فرهنگی و توسعه شهری در سال‌های 95 و 96 مصوب شده است.
خادمی تصریح کرد: پنج هزار و 890 میلیارد ریال از این میزان اعتبار مصوب برای سال 95 و سه هزار و 770 میلیارد ریال نیز برای 96 مصوب شده است.
از مجموع طرح‌های مصوب چهار طرح در حوزه عمران شهری، 6 طرح در بخش کشاورزی، 9 مورد در حوزه منابع آب، پنج طرح در بخش علمی، فرهنگی و گردشگری، هفت طرح در حوزه بهداشت و درمان و چهار مورد نیز در بخش حمل و نقل است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: 2 هزار و 600 میلیارد ریال از این اعتبار در بخش راهسازی، 2 هزار و 190 میلیارد ریال آب و فاضلاب، یکهزار و 740 میلیارد ریال عمران شهری، یک هزار و 330 میلیارد ریال کشاورزی،970 میلیارد ریال به چهار بیمارستان در حال ساخت و 720 میلیارد ریال برای طرح‌های فرهنگی دانشگاه‌ها در نظر گرفته شده است.
قرار است فردا /پنجشنبه/ در دیدار استاندار کهگیلویه و بویراحمد با محمدرضا نوبخت رئیس سازمان برنامه‌وبودجه در تهران نیز وضعیت 46 طرح و اعتبار آنها در سفر هیات دولت به استان مورد بررسی قرار گیرد.
رئیس‌جمهوری و برخی اعضای هیات دولت در سی امین سفر استانی روزهای 24 و 25 مرداد به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده بودند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد