تاریخ درج خبر : 1395/08/21
کد خبر : ۵۵۷۸۱۶
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون سیاسی استاندار در مراسم تجلیل از کتابداران فعالان کتاب و کتاب‌خوانی استان عنوان کرد:

سطح پایین سرانه مطالعه در کهگیلویه و بویراحمد نسبت به میانگین کشوری

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در مراسم تجلیل از کتابداران فعال و فعالان کتاب و کتاب‌خوانی استان گفت: مبنای تعلیم و تربیت در جامعه کتاب است و کتاب دانایی را به همراه دارد.

fatah-mohammadi-01

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایسنا، فتاح محمدی در این مراسم افزود: میانگین سرانه مطالعه در استان کهگیلویه و بویراحمد از میانگین کشوری پایین‌تر است.

وی با بیان اینکه سرانه مطالعه در این استان از میانگین کشوری پایین‌تر است، افزود: امیدواریم زمینه بالابردن سرانه مطالعه با همکاری کتابداران، دستگاه‌های فرهنگی و رسانه‌ها و مطبوعات در استان فراهم شود.

همچنین «رضا دهبانی‌پور»، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: کتاب از جایگاه ارزشمندی برخوردار است.

وی افزود: زیرساخت توسعه در هر جامعه فرهنگ است و برای توسعه فرهنگی باید از برخی ابزارها ازجمله کتاب استفاده کنیم.

دهبانی پور با اشاره به گسترش فضای مجازی در جامعه تصریح کرد: فضای مجازی نمی‌تواند جایگزین کتاب در جامعه شود اما می‌توانیم از این عرصه استفاده کافی و مناسب در زمینه فرهنگی بهره‌مند شویم.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: کتاب و کتاب‌خوانی، دانش، دانایی و ارتقای سطح آگاهی را به ما هدیه می‌کند.

یاسر رحیمیان، سرپرست کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم ضمن تجلیل از کتابداران استان گفت: محصول کتاب و کتابخانه آگاهی، دانش؛ خرد، کسب علم و ادب و معرفت است با کتاب می‌توانیم به آینده روشن و کارآمد دست پیدا کنیم.

وی افزود: اثرگذارترین و مهمترین راه مقابله با جنگ نرم دشمن مطالعه و بالابردن سطح دانش و بینش است.

بر اساس این گزارش، از 15 کتابدار و فعالان کتاب و کتاب‌خوانی کتابخانه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد تجلیل شد. همچنین در این مراسم از خانواده‌‌ معظم سردار شهید ستار اورنگ اولین شهید مدافع حرم استان کهگیلویه و بویراحمد تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است که در پایان این مراسم از کتاب «خطبه در اسارت» از علی آل‌بویه و کتاب «بایدها و نبایدهای اقتصادی و اجتماعی در ورزش» از هجیر مندنی‌پور رونمایی شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد