تاریخ درج خبر : 1395/08/22
کد خبر : ۵۵۷۸۹۹
+ تغییر اندازه نوشته -

زارعی: تغییر نام استان اولویت نیست

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: تغییر نام استان کهگیلویه و بویراحمد، اولویت نیست و مردم دغدغه‌های مهمتری دارند.

zarei

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از بویرنیوز، غلام محمد زارعی در واکنش به جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص موضوع تغییر نام استان، گفت: نام کهگیلویه و بویراحمد دربرگیرنده هویت، تاریخ و فرهنگ استان است و این تاریخ، فرهنگ و هویت جزء ارزش‌ها و هنجارهای مردم استان است و قطعاً مردم نیز به ارزش‌ها و هنجارهای خود پایبند هستند و برای آن ارزش قائل‌اند.

عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس ادامه داد: طبعاً تغییر نام استان در شرایطی که چنین رابطه‌ای با فرهنگ و هویت استان دارد، مستلزم موردتوجه قرار دادن نظر همه مردم استان است و قطعاً طرح این موضوع نگرانی‌ها و دغدغه‌هایی را برای مردم ایجاد کند که مسئولین باید به این موضوع توجه کنند.

وی افزود: در سال‌های گذشته نیز که این موضوع مطرح شد با واکنش‌های متفاوتی از سوی اقشار مختلف مردم مواجه شد و از سوی صاحب‌نظران، اهالی رسانه و اهالی فرهنگ موردنقد قرار گرفت که امیدواریم اقدام شورای فرهنگ عمومی نگرانی‌های گذشته را تکرار نکند.

زارعی با تأکید بر اشتراکات فرهنگی، هویتی و اجتماعی مردم کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: اشتراکات مردم استان همواره موجب وحدت و یکپارچگی مردم استان بوده و خواهد بود و این جزء افتخارات استان سراسر شیعه کهگیلویه و بویراحمد است که با اشتراکات گوناگون فرهنگی و قومیتی با نهایت وحدت و همدلی و برادری در کنار هم هستند و قاعدتاً باید قبل از هرگونه تصمیمی دراین‌باره، حساسیت‌ها و نگرانی مردم موردتوجه قرار بگیرد و نباید دل‌مشغولی و نگرانی برای مردم استان ایجاد شود.

وی افزود: استان به خاطر برخورداری از تشییع وحدت‌آفرین و اردات قلبی همه مردم استان به اهل‌بیت عصمت و طهارت و اشتراکات مختلف از وحدت لازم و کامل برخوردار است و به نظر می‌آید نیازی به طرح این موضوعات در فضای سیاسی – اجتماعی استان نباشد.

نماینده بویراحمد و دنا تأکید کرد: در زمینه تغییر نام کهگیلویه و بویراحمد موافقین و مخالفینی هست اما آنچه مسلم هست این است که تغییر نام استان اولویت نیست.

زارعی افزود: اولویت‌های استان پیشرفت زیرساخت‌ها و ایجاد اشتغال برای جوانان و توجه به نیروی تحصیل‌کرده و کارآمد استان است و روزی که این اولویت‌ها به سرانجام برسد در فضایی آرام می‌توان دراین‌باره تصمیم‌گیری کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد